Karol Farkašovský: Keď niet zdravého rozumu – sprostosti sa kotia

Počet zobrazení: 1020

Slovensku chýba vláda zdravého rozumu. To, čo sa vládou nazýva, pripomína skôr zoskupenie náhodne okoloidúcich aktivistov. Pod ich zvolenie a vymenovanie sa podpísali ľudia, ktorí išli voliť ľahkomyseľne v presvedčení, že bude aspoň sranda.

No tak ju máme. A poriadnu.

Tankujeme plnú nádrž za 100 eur. Z obchodov vychádzame rozhorčení a seniori zúfalí. Za dentálnu hygienu zubár bez hanby zapýta 60 eur. Balíček mäsových nugiet v mekáči alebo KFC, ktorý pred týždňom stál 8 eur, je dnes za rovných 14... Lebo veď všetko je drahšie.

Dúfam, že tí, ktorí o tom vo voľbách rozhodli, sa aspoň doma pred zrkadlom hanbia. Lenže trpíme všetci ostatní. Trpí celé Slovensko.

A zoskupenie náhodných okoloidúcich aktivistov...? Tí sa hádajú ako kofy na trhu. Melú prázdnu slamu v tv diskusiách, žonglujú s miliónmi a miliardami hlboko presvedčení o vlastnej výnimočnosti.

Idú odsúhlasiť 4 milióny eur na výstavnú halu Vojenského historického múzea v Piešťanoch. Pri všetkej úcte, teraz nám to treba ako mŕtvemu zimník.

Idú za milióny eur nakupovať a premaľovať policajné autá. Dokonca v „demokratickej“ ankete dali ľuďom možnosť vybrať farebnú kombináciu. Absolútny cynizmus.

Darujú 5 vrtuľníkov a ďalšie milióny eur na vojenskú pomoc Ukrajine, do ktorej sa už viac utečencov vracia, než k nám prichádza. A v Ubli smerom na hranice stoja v štvordňových kolónach s autami, ktoré u nás pokúpili...

Do toho všetkého ešte protesty učiteľov, či hrozba výpovedí 2 tisíc lekárov, alebo blamáž a hroziaca mastná pokuta EÚ za dogabané mediálne zákony. No a čerešničkou na torte je politická maškaráda s verejným vypočutím kandidátov na generálneho riaditeľa RTVS. Súbežne prišla aj veľká medzinárodná hanba – Slovensko sa spolu s USA prepadlo na posledné miesto medzi 46 krajinami sveta s najmenšou dôverou občanov k slovenským médiám. To sme teda dobačovali.

Namiesto cesty k slobode prejavu sa vraciame k jednofarebnej bigotnej propagande z éry komunistov.

Ale – aj hranica občianskej apatie má svoje medze.

BOD ZLOMU sa blíži.

(Status na FB 16. júna 2022)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984