Chýbajú dôkazy, no účel to plní

Počet zobrazení: 3921

Zavliekanie Ruska do americkej predvolebnej prezidentskej kampane nemá konca. Pokračuje zhromažďovanie údajov,  kto a kedy hovoril s niektorým ruským diplomatov, no už sa nehovorí sa o tom, čo od Rusov potrebovali, čo by  poškodilo povesť Hillary Clintonovej.

V rámci sústredenej kampane na odhaľovanie neprípustnej činnosti ruských tajných služieb a hackerov sa poriadajú aj u nás semináre, prednášky a rozhovory s odborníkmi na túto tému, ale stále bez dôkazov, alebo sú také tajné, že o nich nevedia ani príslušní činitelia. Hlavne, že na také podujatia sú zdroje a že treba byť stále na pozore, nepriateľ číha.

Ak účelom kampane je povzbudiť štáty NATO na zvýšenie výdavkov na zbrojenie, potom ju treba pokladať účelovú .Mohli sme vypočuť aj slová kandidáta na úrad českého prezidenta, ktorý na vrub zvýšených výdavkov na zbrojenie povedal, že zuby si čistíme ako preventívu, a nie až keď zuby napadol kaz.

V súvislosti so zvýšenými výdavkami na zbrojenie už v budúcom roku a po rokovaniach o dodávke fínskych podvozkov pre BVP 8x8 sa ozvali aj naše súkromné zbrojárske firmy, že by sa mali na tejto lukratívnej zákazke podieľať predovšetkým oni, vstávajúci z popola

Takže sa zdá, že celá kampaň okolo toho, kto a kedy zo štábu prezidenta D. Trumpa hovoril s ruskými agentmi chránenými diplomatickou imunitou, má prispieť k zvýšeniu výdavkov na zbrojenie. Aj našich, i keď sú potreby v iných rezortoch štátu tiež naliehavé a taktiež bezodkladné – a peňazí niet.        

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984