Reklama
Reklama

Kto nie je s nami...

Rozsah a zvrhlosť toho, čo nedávno vykonal medzinárodný terorizmus, odsotil celý civilizovaný svet - od použitia atómových bômb - do nevídanej morálnej depresie.
Počet zobrazení: 632

Rozsah a zvrhlosť toho, čo nedávno vykonal medzinárodný terorizmus, odsotil celý civilizovaný svet - od použitia atómových bômb - do nevídanej morálnej depresie. Tento stav sveta sa pretavil do bezradnej prezentácie palety názorov a prognóz na budúcnosť veľmi zraniteľnej planéty. Možno na to upozorňovali aktivisti v Janove, lenže globalizovaná mediálna sieť ich hlasy zadusila. Teraz sama robí politiku. Samozrejme, bez zodpovednosti. Pretože za slovom vojna je predovšetkým bolesť.

Tretia svetová?

Vraj dozreli podmienky k "tretej svetovej" a formovaniu nového svetového poriadku. Sentencie o "tretej" sa rodia v hlavách ľudí, ktorí si ju predstavujú v klasickej podobe. Ako tie dve doteraz - zákopy, uniformy, konzervy... Realita je iná. Existujúce svetové diskrepancie geostrategického, geopolitického, regionálneho, etnického a najmä konfesionálneho charakteru majú globálny rozmer. Už sa bez akýchkoľvek škrupúľ prejavuje geostrategická a geopolitická podstata využitia dôsledkov svetového nešťastia. A to napriek tomu, že všemocní sypú do očí ľudstva ideologický popol. Teraz je naozaj jedno, či ide o fundamentálny islam, etnický separatizmus, radikálny nacionalizmus, alebo ortodoxný katolicizmus. Namieste je otázka: sú teror a terorizmus kvintesenciou len súčasnosti? A čo začatie svetových vojen? Sarajevský teroristický akt Gavrila Principa... Nemecká teroristická skupina Otta Skorzenyho a fingované napadnutie rádiostanice v poľských Gliwiciach....

Dnes nie je jasné, kde presne sa Usáma bin Ládin nachádza. Ten, kto predpokladal, že Afganistan vydá svojho hosťa, nepozná podstatu psychológie ľudí žijúcich nielen v tejto smutnej krajine, alebo v celom moslimskom svete. Podľa ich presvedčenia by to bolo zneuctenie islamu a šariátu. Vedenie Talibanu dalo svetu jasné posolstvo - ak USA napadnú Afganistan, vyhlásia džihád - svätú vojnu. Pritom Usáma bin Ládin je nebezpečný mýtus. Pod nánosom tohto mýtu sa však svet možno nikdy nedozvie, kto SKUTOČNE vymyslel, naplánoval a financoval zverstvo 11. 9. 2001. Pri všetkom virvare vojnových bubnov nezabúdajme, že ani po štyridsiatich rokoch nebol SKUTOČNE rozlúštený iný akt terorizmu - vražda J. F. Kennedyho.

Pribúdajú utečenci

Noviny Berliner Zeitung nedávno upozornili, že "...hrozí nebezpečenstvo prerastania Američanmi vyhlásenej vojny do konfrontácie medzi štátmi..." Zatiaľ čo sa v Amerike občania zabezpečujú zásobami vody a potravín, postsocialistické štáty ústami svojich postkomunistických lídrov predvádzajú festival servilnosti. V Afganistane sa tí, ktorí veria vo svoju zverskú pravdu, pripravujú prežiť útok hnevu v jaskyniach a horských pevnostiach. Tie vybudovali v 80-tych rokoch minulého storočia, tak ako aj hnutie Taliban, s finančnou podporou USA. Pravda, vtedy americkí daňoví poplatníci držali palce "silným mužom z Hollywodu" a bojovali proti zlej Moskve. Dnes žnú trpké plody a možno preto, alebo najmä preto, vládne taká nervozita. Svet sa začína pýtať: Kto, ako a načo financoval a financuje teroristov? Ako zamaskujú svoju prehru tajné služby sveta?

Na druhej strane pracovníci humanitárnych organizácii bijú na poplach! Ak sa vo vzťahu k Afganistanu neprijmú humanitárne opatrenia, možno predpokladať, že všetko bude spojené s tisíckami, možno miliónmi obetí. Afganistan je krajina smutného rekordu - viac ako tri milióny Afgáncov sú utečenci. Aj to je výsledok prevratu v roku 1978, sovietskej vojenskej prítomnosti a ešte jedného desaťročia občianskej vojny. Dnes sa hromadia tisíce Afgáncov na hraniciach s Tadžikistanom, Pakistanom, Uzbekistanom, aby ušli. Pred čím? Kam? Pred Talibanom, pred Američanmi, pred návratom monarchie?

Rusko mobilizuje

Zatiaľ sa vedie strategický boj, ktorá z moslimských postsovietskych republík Strednej Ázie otvorene vysloví súhlas s americkou prítomnosťou na svojom území (a tak sa postaví proti Afganistanu). Rusko pritom mobilizuje sily. Jeho 201. divízia na hranici s Afganistanom sa denne dopĺňa a vojenské letisko pri Dušanbe praská vo švíkoch. Moskva už dala Washingtonu jasne najavo, že sa nedá vtiahnúť do vojenskej kampane v Afganistane. Je však celkom možné, že ich bezpečnostné zblíženie bude nakoniec znamenať pre svet veľa - možno aj vstup Ruska do NATO.

Predstavte si to poníženie jastrabov odkojených tézami Zbigniewa Brzezinského, keď museli požiadať o pomoc Moskvu, ktorá má dosť modrín od kopancov "demokratického" sveta za svoje protiteroristické operácie v Čečensku! Brezinski ich predsa učil, že "dobré Rusko nie je pre Američanov Ruskom. Dobré Rusko neexistuje!" Ešte niečo. Čína zatiaľ mlčí, aj keď podporila rozhodnutie BR OSN o boji proti terorizmu. Spoza múru však presakujú - pre USA nelichotivé - hlasy. Vo svete milióny jednoduchých moslimov zatínajú päste.

Nepriateľom ľudstva je terorizmus. Svet treba zbaviť tohto nebezpečenstva. Civilizovane! Touto cestou chce kráčať väčšina.... Nie proti niekomu, ale proti niečomu. Lenže čo robiť, keď arabská ropa tak dobre vonia!

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama