Čaputovej východ

Počet zobrazení: 7556

Čuduj sa svete, prezidenta pozná aj východný smer! Obrátila sa na Ústavný súd Slovenskej republiky v Košiciach, aby dostala stanovisko k zákonu o 13.dôchodkoch. Pripomeňme si, že tohto roku by to štátnu kasu stálo približne 442,2 milióna eur. Jej dvojtvárnosť pripomína obchytkanú kartu kráľovnej v krčmovom mariáši. Najskôr populisticky a zo strachu zákon Pellegriniho vlády podpísala, no v podaní na Ústavný súd alibisticky v prvej vete tvrdí, že: „Obsah napadnutého zákona týmto návrhom nenamieta“. No účelový zvyšok vysvetľuje jej hovorca Martin Strižinec takto: „Výhrady prezidentky sa týkajú výhradne legislatívneho procesu, v ktorom bol napadnutý zákon prijatý“.  Divadelná hra miestodržiteľky Grasalkovičovho paláca s vopred napísaným scenárom v momente zvolenia a menovania posledného člena ÚS, neprinesie žiadne prekvapenie... Ale ani standing ovations!

caputova-o.jpg

To, že nežiada prehodnotenie nákupu amerických stíhačiek F-16, za ktoré „vysolíme“ len na začiatku armádneho kšeftu sumu 1,6 miliardy eur, aby sme nimi kryli americké vojenské intervencie na východ, je absurdné. No predvídateľné, keďže jej proamerické preferencie sú všeobecne známe. A preto nekonzultuje ani možnosti zrušenia sľubu exprezidenta Kisku. Podľa neho chudobné a maličké Slovensko pošle do pokladne NATO 2 % zo svojho HDP. I napriek tomu, že každý jeden z nás v čase koronavírusovej krízy dobre vie, že tie takmer 2 miliardy eur Slovensko potrebuje oveľa, oveľa viac na boj s epidémiou. A po jej prekonaní na zdravotníctvo, školstvo, sociálne služby, na vykročenie k potravinovej sebestačnosti. Dobrou správou pre tretiu najúspešnejšiu krajinu na svete v boji proti chorobe COVID-19 je, že prezidentka z Pezinka popri tej pandemickej hrôze, valiacej sa na nás zo všetkých médií počas Matovičových narcistických tlačoviek, nestratila dobrú náladu a schopnosť v niečom aj prekvapiť. Nemyslím pritom na jej farebné rúška.   

Počas Kvetnej nedele sa Čaputová nenápadne, citlivo aj diplomaticky obrátila na zjavne vyčerpaného a zmäteného premiéra Igora Matoviča. Práve v deň, keď sa s odborníkmi radil o zavedení zákazu vychádzania počas veľkonočných sviatkov. V príhovore k verejnosti odporučila využiť rady, inšpirácie a príklady dobrej praxe o tom, ako zvládať stres. Obyčajnému milionárovi z Trnavy tak cez médiá (ktoré on miluje nadovšetko), zašifrovane odkázala: „Táto situácia je náročná pre všetkých a nie je žiadnou hanbou nechať si poradiť od odborníkov na duševné zdravie.“ Národ sa baví a smeje, lebo tuší, že okrem jedného jediného to pochopili všetci dospelí obyvatelia štátu. A verte, že tentoraz prezidentka veľmi dobre vie, o čom hovorí! Veď dlhé roky jedna z najznámejších psychiatrických liečební sa nachádza v miestnej časti Cajla pri ceste z Pezinka na vrch Baba.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984