Kam ešte klesne Česká televízia?

Počet zobrazení: 2830

Kto sleduje pravidelne médiá, elektronické aj papierové, iste zaznamenáva zmeny, ktoré sa v nich dejú. Z môjho osobného pohľadu je až neuveriteľný vývoj v Českej televízii (ČT) – údajne verejnoprávnom médiu. Nuž podľa mňa je súčasná ČT všetko možné, len nie verejnoprávna, a jej verejnoprávnosť sa manifestuje iba v tom, že sa jej musia povinne odvádzať koncesionárske poplatky. A nielen to, aj keď je čoraz viac televíznych divákov v Českej republike s úrovňou najmä publicistických relácií ako Otázky Václava Moravca, Reportéri či 168 hodín atď. veľmi nespokojná a dožadujú sa z toho dôvodu aj zrušenia povinných koncesionárskych poplatkov, vedenie tohto média sa tvári ako mŕtvy chrobák, nepočuje, nevníma, nereaguje a dokonca požaduje aj v súčasnej problémovej koronavírusovej situácii ich zvýšenie.

Kdeže sú tie časy, keď sme na Slovensku pozerali najmä správy vysielané z Čiech, ktoré boli objektívnejšie a profesionálnejšie ako tie zo slovenských médií? Domnievam sa, že okrem ČR by sme dnes len ťažko našli ešte jednu krajinu, kde by sa tak neodborne, neúctivo a drzo útočilo z „verejnoprávneho média“ na najvyšších predstaviteľov štátu – prezidenta Zemana, premiéra Babiša a ďalších pre televíznych redaktorov (a ľudí, ktorí za nimi stoja a aj ich zrejme aj podplácajú) nepohodlných politikov. Tá strašná snaha o manipuláciu a ovplyvňovanie verejnosti je až taká do očí bijúca, že všetkým tým moderátorom trčí slama z topánok a ani tie najmodernejšie kostýmy moderátoriek nemôžu odvrátiť pozornosť poslucháča od ich poloprázdnych makovíc. Ich zaslepenosť ide až tak ďaleko, že sa stavajú – hoci ich nikto nevolil – nad volených najvyšších predstaviteľov štátu a tak zjavne nadŕžajú každému kritikovi – ani nie opozičníkovi, lebo slušná opozícia má vždy aj relevantné argumenty, ak sa chce v budúcich voľbách dostať k moci – bez ohľadu na to, či má nejaké dôkazy a argumenty pre svoje postoje, ale stačí, ak iba kritizuje hoci aj vrcholne nespoľahlivými a často aj lživými tvrdeniami.

V súčasnosti hýbe verejným priestorom v ČR, ale nielen tam, problematika údajného kremeľského nájomného vraha, ktorý priletel do Prahy s kufríkom, v ktorom vraj ukrýval okrem iných vecí aj „ricínový jed“. Ten má byť použitý proti trom veľmi vzdelaným, sympatickým a aj výkonným českým komunálnym politikom. Nebudem sa podrobnejšie rozpisovať o koho z pražskej komunálnej politiky ide, myslím si, že každému, kto dianie okolo sochy maršala Koneva, pomníka vrahov mnohých Poliakov, Slovákov a Čechov (vlasovcov) a vyhlásení svetovo uznávaného pirátskeho historika alias primátora o oslobodení Prahy, sleduje, je to jasné.

Česká televízia k tomu teraz pripravuje reláciu, ako Rusko ohrozuje českých politikov, ktorí musia byť aj policajne chránení... Vraj to zavinila Moskva, ale aj priemerne rozhľadenému človeku je to jasné – Rusi to nezavinili, ale zavinila to ľudská hlúposť, dezorientovanosť, neúcta k padlým osloboditeľom z radov Červenej armády a hlavne zbabelosť. Oni, tí „ohrození“ politici zbabelo využili na svoje pochybné aktivity súčasnú situáciu, keď vládne opatrenia znemožňujú protestné zhromaždenia a pre svoje nekalé činy využili terajšie obmedzenia. Nevedno vopred, o čom chce Česká televízia v tejto „kauze“ informovať, ale z kontextu možno mnohé dedukovať. Namiesto toho, aby poukázala na to, že úlohou aj komunálnych politikov je teraz hlavne riešiť akútne problémy vznikajúce obyvateľstvu v dôsledku pandémie a s ňou súvisiacich obvinení, budú istí redaktori, pardon moderátori – lebo tí sú lepšie (pod)platení –, zase zhoršovať česko-ruské vzťahy a otravovať divákov svojimi ničím nepodloženými výmyslami. Ak by sme čakali nejaké dôkazy v tejto relácii, budeme nepochybne hlboko sklamaní. Lebo tie jednoducho nie sú. A ak by ricínový vrah do Prahy naozaj priletel, iste by o tom taký nedôveryhodný plátok ako Respekt nič nenapísal a agent by už bol na Pankráci, ak ešte tá česká basa funguje.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984