Kapitán na vode

Počet zobrazení: 2667

Premiér už nezávidí výložky kapitánovi Dankovi. Modroknižiak z Trnavy sa povýšil síce sám, ale nie nezaslúžene. „Zaočkovať sa dám, ale pripadalo by mi férové, aby som ako kapitán lode bol zaočkovaný úplne posledný. Prioritu by mali mať zdravotnícki pracovníci a starší ľudia.“ (hlavnespravy.sk, 27. 11. 2020) Posivenému poddôstojníkovi v zálohe neostalo iné, len zatlieskať toľkej dôstojníckej cti a veľkorysosti! Aj za cenu ohrozenia vlastného života.

Prešlo niekoľko dní, a z „úplne posledného“, resp. posledných sa stali prví. Akoby kapitána a jeho posádku osvietila posvätná výzva. „Chceli sme ísť osobne príkladom, ale hnusoba nám skrížila plány.“ (spravy.pravda.sk,skm 19. 12. 2020) Ako ten istý zdroj pripomenul, „ľudí, ktorí prekonali infekciu koronavírusom, očkovať nebudú“. Tak nie div, že sa vynorila otázka, či premiér a ministri v matrózkach naozaj chceli byť príkladom pre maloverných, alebo len vystrúhali mediálny pukerlík pred zalezením do karantény. Tentoraz neskrátenej, lebo sa zastrájajú rokovať online. Maloverní sa zase pýtajú, či bude vakcína úspešnejšia ako atómová bomba v podobe celoplošného testovania, keďže o spásnych ampulkách počúvajú z toho istého kapitánskeho mostíka. Navyše, keď biochemik Pavol Čekan vyhlásil, že „štát by mal zriadiť kompenzačný fond pre ľudí, ktorí by mali po očkovaní následky“. (hlavnespravy.sk, 26. 11. 2020) Čudné svetlo na očkovanie vrhol aj poplach v centrále Európskej únie po úniku cien vakcín. Pohybujú sa „od 1,78 až po 18 amerických dolárov. Podľa odborníkov je únik týchto informácií na sociálne siete závažnou politickou chybou, ktorá môže mať ešte vážne dôsledky.“ (startitup.sk, 19. 12. 2020) Aké vakcíny EÚ vlastne kúpila? Aj také, aj onaké? Podľa akého kľúča ich bude prideľovať členským štátom? Alebo sa im ujde troška z každého rožka a podľa ceny ich budú distribuovať až národné vlády? Budú pred vakcínou rovní a rovnejší? V karanténe sa ocitla aj pani prezidentka, ale posivený svedok tesne pred spustením očkovania nevie, či jej zaželať negatívny alebo pozitívny výsledok testu. Pretože Čekanov kompenzačný fond nikto z politikov zatiaľ neoznačil za nepotrebný. Ani kapitán na vode.

Už len odštartovať hitparádu o najdojímavejšie verejné zdôvodnenie, prečo sa dávam zaočkovať. Konšpirátori, traste sa, celebrity vedia, ako na vás. Ich predchodcovia pred desiatkami rokov zakrútili s americkou neutrónovou bombou.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984