Krčma oslavuje, kaviareň zazerá

Počet zobrazení: 3648

V horúčke sobotňajšej februárovej noci nezáležalo, kto z nositeľov zmeny dvíha štamperlík s rumom a kto čiašku s koňakom. Na spoločné víťazstvo nad zlom, ťuk! Prišlo však marcové ráno a postupné vytriezvievanie. Fico bol síce na kolenách, ale v nedôstojnejšej pozícii sa ocitli trubanovci s beblavými a vyskakovať nemohli ani kiskovci. Slovensko zamrelo, preboha, kto ho povedie do boja za očistu? Víťaz vydesený víťazstvom?

Profesorka sociológie  Iveta Radičová sa medzi prvými priznala, že „po voľbách som netlieskala. Srdce sa tomu výsledku bránilo, ale keď rozum videl výsledok, tak namiesto uspokojenia prišlo konštatovanie, že toto nie je práve to najlepšie, čo sa mohlo stať, ale racionálne rozumiem, že to nemohlo inak dopadnúť.“ (dennikn.sk, 10. 3. 2020) Škoda, že sociologička pred analýzou povolebnej situácie opäť neuviedla, že „podobne ako v prípade Andreja Kisku sa podieľala aj na tvorbe niektorých častí programu Progresívneho Slovenska“. (https://hlavne.spravy.sk, 3. 7. 2019) Kaviareň nedávno podporil Marián Balázs, poradca premiérky Ivety Radičovej v rokoch 2010/2012: „Matovič svojím hrubým slovníkom prispel k deštrukcii politickej kultúry.“ (dennikn.sk, 19. 3. 2020) „Zápas, ktorý začal Kiska, Igor Matovič umne pretavil do volebného víťazstva,“ zrelativizoval Matovičov triumf Juraj Šeliga zo strany Za ľudí. (dennikn.sk, 19. 3. 2020) Oslavne nevyznievajú ani titulky Témy väčšie ako Matovič (komentáre.sme.sk, 11. 3. 2020), Koronavírus zakrýva, že Matovič neprináša revolúciu (dennikn.sk, 18. 3. 2020) alebo Prečo Matovič posadil do kabinetu len tri ženy? (cas.sk, 19. 3. 2020) Mnohým chýbajú v parlamente zástupcovia národnostných či rodových menšín, ďalším sa nepáči, že parlamentné výbory povedú aj kotlebovci... Elita čoraz okatejšie prenecháva Víťazný február 2020 plebsu v extáze po každom výstupe trnavského šamana.

„Dnes by nikto nechcel byť na mieste Igora Matoviča, no v jednom mu epidémia koronavírusu pomohla. Zrejme len kvôli nej sa Zuzana Čaputová rozhodla bez výhrad akceptovať všetky nominácie.“ (komentáre.hnonline.sk, 18. 3. 2020) No už aj vrabce čvirikajú, že prezidentku a ľudí okolo nej nalomili predovšetkým zocelené euroatlantické kádre na postoch ministra zahraničných vecí a ministra obrany. . Ivan Korčok a Jaroslav Naď ani v tieni pandémie nespochybnia záväzok dvoch percent HDP do vojenskej buksičky. Tak ako vo februári spojila krčmu a kaviareň horúčka sobotňajšej noci, včera ich spojili rúška. Kto sa pod nimi usmieval na vymenovanú vládu? Kto od srdca a kto cez zuby? Mala by byť v strehu len a len pred opozičnými lavicami? „Nie, nemyslím si, že Kiska sa definitívne sťahuje z verejného priestoru.“ (dennikn.sk, 18. 3. 2020) Tieto Šeligove slová sa v posivenom svedkovi neozvali náhodou. Navyše v čase nekaždodenného mediálneho úkazu: zábery, na ktorých samopalníci eskortujú sudcov z Kočnerovej Threemy, sa takmer prelínajú so zábermi, na ktorých sa iní Kočnerovi „komunikanti“ ujímajú parlamentnej a vládnej moci v štáte.

Niekto (v roku 1917) prečkal háklivú fázu za stanicou Razliv. Iný sa po vypuknutí studenej vojny medzi kaviarňou a krčmou stiahol do Popradu.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984