Smiech cez slzy

Počet zobrazení: 3038

Kontinuitu humoru na politickej scéne garantujú aj niektorí nováčikovia. Napríklad Viera Leščaková, členka predsedníctva Za ľudí vo Veľkom Šariši, krajská poslankyňa a čerstvá zástupkyňa ľudu v Národnej rade. Skok do vysokej politiky zvládla bez toho, aby sa poznala s lídrom strany Andrejom Kiskom. Ako sme sa dočítali, „oligarchov pozná iba z fotiek na internete“. (presov.korzar.sme.sk, 31. 3. 2020) Nezachvela sa jej ruka, keď podpisovala koaličnú dohodu pred živými oligarchami Borisom Kollárom, Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom? Vtipom zaiskril aj veterán. „Jaroslav Spišiak (dávnejší policajný prezident – pozn. aut.) je pripravený vrátiť sa a pomôcť s veľkou reformou bezpečnostných zložiek. Podľa neho je nádej, že systém oligarchov skončí.“ (dennikn.sk, 23. 3. 2020) Jaroslav Spišiak sa stal poradcom ministra vnútra, tak zbohom, oligarchovia Kollár, Matovič, Kiska, Sulík, ale aj oligarchovia za Denníkom N, Trendom, SME, TV JOJ či TA3! A dalo sa nezatlieskať groteske uplynulého týždňa? Richard Sulík ako podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva 1. apríla navštívil Chiranu v Starej Turej, aby sme sa o deň dozvedeli, že „Chirana Medical dodá do konca júna zdravotníctvu 300 pľúcnych ventilátorov.“ (e.dennikn.sk, 2. 4. 2020) Tá istá správa nás potešila aj v sobotu, ale už v matovičovskom stvárnení a pred nastúpenými novinármi na nádvorí Chirany. Nie div, že nám v ušiach zaznela Gottova pesnička Přijela pouť.

Posivenému svedkovi sa však zazdalo, že premiér tentoraz nerobil ramená na svojho predchodcu Petra Pellegriniho, ale na menej úspešných i celkom neúspešných spolubojovníkov spred volieb. Isté signály sa totiž nedajú prehliadnuť a prepočuť ani medzi múrmi vládneho paláca. „A rozhodnúť sa má vláda na základe ankety? (o „blackoute“ – pozn. aut.) To nie je prejav priamej demokracie, ale prejav neschopnosti či obavy prijať rozhodnutie. Čas je pritom neúprosný, preto je azda vhodnejšie plne sa sústrediť na priority, menej na tlačovky.“ (dennikn.sk, 3. 4. 2020) Premiérovi to odkázala Iveta Radičová, o. i. spoluautorka programov Progresívneho Slovenska a Za ľudí. „Sulík je proti likvidačným experimentom.“ (cas.sk, 4. 4. 2020) Ako vyprchala eufória nad porážkou Smeru, tak pominulo aj predvolebné mojkanie s médiami. „Byť šoumenom je na riadenie štátu málo.“ (komentáre.sme.sk, 23. 3. 2020) „Nasrdený Matovič sa háda s novinármi, že nechápu jeho predstavu o vypnutí Slovenska.“ (spravy.pravda.sk, 2. 4. 2020) „Táto koaličná oslava demokracie je falošná.“ (dennikn.sk, 2. 4. 2020) „Matovičov blackout zatiaľ len vyvoláva paniku.“ (domov.sme.sk, 3. 4. 2020) „Matovič navrhuje obmedzenie pohybu počas Veľkej noci, Remišová nesúhlasí s vojakmi a policajtmi na výpadovkách.“ (dennikn.sk, 5. 4. 2020) Premiér na odplatu obvinil redaktorov Denníka N a SME, že „sa voči nemu správajú ako neľudia.“ (dennikn.sk, 5. 4. 2020) Tieto a ďalšie výroky signalizujú koniec povolebného prímeria medzi kaviarňou a krčmou kvôli voličom Zmeny. Matovič nás isto pozabáva verbálnym odstreľovaním skutočných alebo domnelých nepriateľov, nežičlivcov či prebehlíkov. Od chrbta chránený transatlantickým jastrabom v kresle ministra obrany SR.

Alebo nás estrádnym číslom sezóny ohúri niekto iný? Koronavírus a „neľudské“ médiá pracujú zaňho, tak sa utiahol do Popradu. Z lyžovačky v rakúskych Alpách by sa totiž počas pandémie vracal dlhšie ako týždeň...

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984