Srdečná vďaka redakcii Slova

Počet zobrazení: 2783

Ľavicové Slovo si bude po celý mesiac pripomínať 75. výročie oslobodenia našej vlasti Červenou armádou. Excelentný je už úvodný príspevok Martina Krnu https://www.noveslovo.sk/c/Preverene_Naozaj_uz_min_niet_1

Špeciálny seriál k výročiu oslobodenia  https://www.noveslovo.sk/

Tento chvályhodný počin je však v našich médiách takmer ojedinelou lastovičkou. Je to zároveň symbolické, veď práve Nové Slovo založil v čase SNP, pred viac ako 75-timi rokmi Dr. Gustáv Husák.

75_logo_843.jpg

Slovo, ako jediné na Slovensku, dávalo a stále dáva priestor pre ľavicový pohľad na politické, ekonomické, kultúrne, historické a spoločenské problémy a ich riešenia.

Medzi šéfredaktormi Slova boli okrem iných také osobnosti, ako  Eduard Chmelár, Martin Krno, Gabriela Rothmayerová či teraz Emil Polák. Vďaka im za ich prácu, ktorá umožňuje občanom Slovenska dostať sa k ľavicovým názorom a pohľadom na spoločnosť.

Dnes je, žiaľ či aspoň, internetovým portálom. Mnohí ľavičiari a pokrokoví ľudia by však celkom iste privítali, keby sa ho podarilo vydávať znovu aj ako printový týždenník. Dúfajme a robme všetko pre to, aby sa tak v budúcnosti stalo. Slovo je totiž majákom ľavicových názorov na Slovensku.

MILAN BENKOVSkÝ, stály čitateľ a prispievateľ Slova


* * *
 

Sledujem webovú stránku Slova každý deň a teším sa v tomto čase najmä z komentárov našich osvedčených – M. Kočana, Š. Nižňanského, Gabiky, ale najnovšie aj B. Ondruša.

Zaujala ma výzva k 75. výr. oslobodenia - publikovať príbehy ľudí, ktorí na vlastnej koži zažívali ono obdobie. K tomuto mám niekoľko námetov z tvorby členov (seniorov) nášho lit. klubu LITERA 2, čoskoro pošlem.

JANA BORGUĽOVÁ, Banská Bystrica
 

* * *
 

Vážený pane redaktore, zdravím vás z karantény v Praze. Posílám příspěvek do vašeho záměru k 75. výročí – Výročí Pražského povstání 5. května – 9.května 1945. Vše jsem prožil, do školy jsem šel, když začala válka. Pamatuji se, když vypuklo Slovenské národní povstání, jak byl tatínek nadšený, že Slováci se probudili. 

OTAKAR MACH, Praha
 

* * *
 

Áno, milá redakcia, seriál o Oslobodení je výborný nápad a teším sa naň veľmi. Z našej rodiny bolo v Holocauste zavraždených 7 ľudí, z toho 4 deti. VŽDY sme doma mali úctu k Sovietskemu zväzu, aj keď sme otvorene diskutovali aj o záporných stránkach (napr. „My lečit budem posle vojny“ a pod.)

Verím, že aj ostatné periodiká sa pridajú a je pekné, že moje obľúbené Nové slovo ide príkladom.

Váš PETER DOLINA, Issaquah, WA, USA

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984