Stane sa kritika migrácie trestným činom?

Počet zobrazení: 3756

K starým bojovým taktikám patrí odvedenie pozornosti. No aj kúzelníci dobre vedia, že ak sa podarí šikovne odviesť pozornosť, divákovi unikne, že si čosi strčili do vrecka alebo niečo z neho vytiahli. V mediálnom svete nás manipulátori  touto taktikou prinútia nezaoberať sa ich správaním, zvedú nás jednoducho z cesty nabok. Len aby pokračovali v dosiahnutí svojich skrytých sebeckých zámerov.

global_pakt_logo.jpgVýnimkou nebola hlučná prestrelka ani parlamentná roztržka okolo Globálneho paktu o migrácii, vrátane predvianočnej spoločenskej hry „Demisia slovenského šéfa diplomacie“. Štandardné médiá aj neštandardný Denník N so spriahnutými dezinformačnými satelitmi ohlupovali slovičkárením či detailmi ako „legálna“ či „nelegálna migrácia“, sústreďovali sa na otázku, či je pakt „záväzný“ alebo „nezáväzný“ dokument. No agitovali a presviedčali, že migrácia je základným ľudským právom...

Ako novinár, občan, dôchodca, ktorý si chcem zachovať okrem duševného zdravia i právo vyslovovať názor a obhajovať pravdu, všimol som si v dokumente pascu. O nej ale vážené ani nevážené slovenské médiá neinformovali. Vôbec. Keďže Protimonopolný úrad SR nemá ingerenciu voči dohodám súkromných oligarchických médií ani voči verejnoprávnym médiám, na mediálnom trhovisku si zaplatili „bobríka mlčania“. Dosť možné, že zapálení mladí pisatelia v redakciách dokument nevideli ani z vrtuľníka. Preto o tom píšem, hoci nie som ani politológ, ani špecialista na zahraničnú politiku. Ešte predtým, ako sa 10. a 11.decembra 2018 bude globálny pakt o migrácii podpisovať v marockom Marakéši. Lebo tá pasca sa nás týka všetkých. Ostal som šokovaný, zaskočený a cítil som sa ako koncesionár  podvedený, keď som videl a čítal napríklad opatrenia slúžiace k splneniu záväzku v Cieli 17. Zabalené do uhladených vyjadrení ako fondánová salónka v pozlátke sa v ňom kriminalizuje prejav kritiky migrácie. Kritika migrácie sa podľa toho stane trestným činom. Znamená to, že médiá, ktoré by kritizovali migráciu, môžu zrušiť, že novinárov či občanov za nesúhlas alebo odsudzovanie obchodu s migráciou by mohli odsúdiť a uväzniť. Podľa takéhoto globálneho paktu by už nikdy nikto nemohol kritizovať a odsudzovať napríklad Merkelovej ústretovú migračnú politiku „otvorenej náruče“... Veru, mohli by nás uväzniť za údajný prejav nenávisti. Napriek tomu, že by sme len mierne a pokorne vyjadrili svoj názor proti zištným cieľom globalistov či hlásnym trúbam nadnárodných monopolov. Veď krajiny prijímajúce húfne ľudí z tretieho sveta sa stávajú samotné tretím svetom. Už dnes je to zjavné v mnohých talianskych, gréckych, nemeckých, francúzskych či švédskych mestách. Trestným činom by bolo čo i len spomenutie nemožnosti integrácie migrantov z islamských krajín do západných kultúr. A zavreli by nás aj za ústny či písomný prejav poukázania na možné súvislosti medzi migráciou a rastom kriminality, vrážd či znásilnení... Podľa tohto paktu o migrácii by bolo možné likvidovať a rušiť aj politické strany a registrované hnutia, ktoré masovú a nelegálnu migráciu kritizujú či odsudzujú a ktoré sa v praktickej politike proti nej bránia. Je zaujímavé, že túto dohodu ešte v lete schválilo 190 štátov OSN. Medzi prvými ju však odmietli podpísať USA, Austrália či Maďarsko.  

Ešte sa čudujete prečo zaujala vládna koalícia Slovenskej republiky ku kauze „Marakéš“ jasný postoj? Osobne ma potešilo, že obdobný postoj v rámci osláv storočnice vzniku spoločného štátu zaujala aj Česká republika. O pohnútkach ministra Lajčáka i nepredvídateľnom výnimočnom kompromise prezidenta Kisku si môžeme myslieť a hovoriť slobodne, čo len chceme. Aspoň zatiaľ, kým nás po najbližších eurovoľbách v budúcom roku nebudú zaháňať do internačných táborov. Mimochodom, Národný futbalový štadión v Bratislave bude zhodou náhod dokončený a skolaudovaný taktiež do konca roka 2019.

Viete, že na jeho tribúny sa po dokončení zmestí viac ako 22-tisíc divákov? S využitím hracej plochy môže byť pinochetovská kapacita až dvojnásobne vyššia. Vrabce poletujúce nad Tehelným poľom čvirikali, že opoziční lídri, majitelia konšpiračných mainstreamových médií, agent z Grassalkovičovho paláca i riaditelia treťosektorových protivládnych agentúr si na Mikuláša usporiadali na stavenisku dobre utajený „kontrolný deň“. A to aj napriek doterajšej hlasnej kritike vlády SR, že na veľkolepý projekt Národného futbalového štadióna „odklepla“ podporu vo výške 75 miliónov eur.

Inak, zvýšiť volebnú účasť v budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu má kampaň pod názvom „Tentoraz idem voliť“ (This time I am voting), do ktorej sa zapájajú dobrovoľníci a aktivisti z celej EÚ. Európsky parlament už agitku spustil začiatkom leta a zapojilo sa do nej viac ako 67-tisíc Európanov. U nás medzi prvými známa postavička šoubiznisu s príznačným menom SAJFA... A kandidovať za poslankyňu v Bruseli chce aj parlamentná prebaľovačka Lucia Ďuriš Nicholsonová. Jej sa treba pýtať ako súvisia eurovoľby s futbalovou infraštruktúrou.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984