Testovanie je o strachu, vydieraní, peniazoch a demagógii

Počet zobrazení: 3224

Hlavným cieľom megalomanských opatrení a testovania je upevnenie moci Matoviča. Jeho populizmus, demagógia a psychopatické konanie vedie Slovensko do záhuby. Matovičova predstava pri riešení všetkých problémov je, keď veríte v Boha, mali by ste veriť aj mne.

Celoplošné testovanie v každej normálnej a demokratickej krajine zabezpečuje štátna správa a samospráva. To však nie je náš prípad, nie sme totiž ani normálnou a už takmer ani demokratickou krajinou. Prečo armáda, keď je v nej oveľa menej použiteľných vojakov ako v stotisícovej skupine zamestnancov štátnej a verejnej správy? To už vôbec nikomu nevadí?  Samozrejme, cez armádu je to pohodlnejšie, vyvoláva to rešpekt u ľudí a tým sa dosiahne podľa vlády väčší efekt.

Na Slovensku testovanie organizuje armáda, ako by tu bol vojnový stav. Možno sa preto domnievať, že armádu potrebuje súčasná vláda na udržanie poriadku v krajine či na potláčanie verejných aktivít občanov. Vláda takto otestuje akcieschopnosť armády a môže ju v budúcnosti použiť v záujme ľudí, ale možno i proti nim.

Tolerancia a zodpovednosť sa vyžaduje len od občanov

Vláda vyžaduje od ľudí aby sa zjednotili, tolerovali sa navzájom a boli zodpovední. Krásna a potrebná idea, len by to chcelo osobný príklad členov vlády a celej koalície. Vidíme však pravý opak. Matovič rozosieva nenávisť, vládne na základe emócií a svojich premenlivých nálad, čoho výsledkom je úplný chaos v našej krajine.

Premiér presadzuje cestou vydierania, útokov na city ľudí viac či menej povinné testovanie, no vzápätí ho sám spochybňuje. Matovič vyhlásil, „výsledok antigénového testovania, neznamená, že ste negatívny, ale len to, že nie ste infekčný“. Potom na čo je celoplošné a dokonca opakované testovanie, ak spochybňuje kvalitu a výsledky testov sám premiér? Minister zdravotníctva Krajčí zase dodáva, „testovanie odhalí len asi 30 percent pozitívnych“, a preto musia naďalej všetci dodržiavať prijaté opatrenia. Títo novodobí mocipáni vážne uvažujú, že vzhľadom na nespoľahlivosť testov sa budú musieť pozitívne prípady po tretí krát otestovať, teraz PCR testami. Takýmto spôsobom bude vláda držať národ v šachu niekoľko mesiacov, len aby s ním mohla ľahšie manipulovať, ovládať ho a udržať si moc.

Navyše, viacerí odborníci epidemiológovia spochybňujú vhodnosť tohto typu testov na takéto celoplošné testovanie, považujú ich za nespoľahlivé a len orientačné. Ide o výborný biznis, veď vláda minula päťdesiat miliónov eur na testy a ďalšie desiatky miliónov budú vynaložené na samotné zabezpečenie testovania. Ak voľby stoja viac ako 12 miliónov eur, toto testovanie bude stáť nás všetkých niekoľkonásobne viac. Je tak otázne, či tých 13 miliónov testov, ktoré Matovič „zohnal“ od vláde blízkych sprostredkovateľov, by nemal vyhodiť, ako sám pred tým vravel, do Dunaja. Ak tak neurobil, tak  je podozrenie, že pri testovaní ide o ďalší veľký tunel či provízie pre spriaznených ľudí koalície. Znovu sa tak potvrdzuje, že všetko, aj boj s koronavírusom, je len a len o peniazoch.

Pofidérna dobrovoľnosť

Namiesto vysvetľovania a presviedčania občanov o prospešnosti testovania pre verejné a ich osobné zdravie, Matovič pravidelne znevažuje iné názory, vyhráža sa obmedzeniami a sankciami. Občania, ktorí sa zúčastnia testovania často tak urobia nie z vlastnej vôle, ale z obáv o svoju existenciu, zo strachu pred sankciami a z neistoty čo ich čaká, čo na nich psychopat vymyslí. Dobrovoľnosť v podaní Matoviča je viac ako pofidérna. Ústavní právnici, napríklad Eduard Barány i ďalší, podobne ako advokáti tvrdia, hovoriť o dobrovoľnosti testovania, ak je tu hrozba karanténou či sankciami, je propagandistické klamstvo a podvod na ľuďoch.

Matovičove inšpirácie

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že „náš“, prepytujem premiér, si prečítal a dokonca sa  inšpiroval dielami klasikov, J. Chalúpku Kocúrkovo, len aby sme v hanbe neostali a J. G. Tajovského Statky zmätky. Dokazuje to neskutočný chaos pri vydávaní opatrení vlády, ktoré sú nielen nejednoznačné, ale často i rozporuplné. Samozvaný kráľ Tatier a Dunaja rozhoduje nie na základe relevantných faktov, ale podľa toho, čo sa mu prisní. Jeho konanie tak neraz pripomína blúznenie chorého človeka. Ako neobmedzený (či skôr obmedzený?) vládca rozhoduje o bytí a nebytí, uprednostňuje tých svojich a robí si z národa dobrý deň.

Jeho statusy na facebooku a divadelné predstavenie na pilotnom testovaní na Orave, majú potvrdiť jeho múdrosť a ľudovosť. Má sa vytvoriť dojem, že aj „náš“ panovník má svoju ľudskú tvár, žiaľ, len niekde a málokedy.

Aj áno, aj nie

Lockdown platí, ale len taký maličký a môžete všetko to, čo vám dovolí Matelko. Máme dobrovoľno-povinné testovanie, keď vás donútia strašením, hrozbou vysokej pokuty, domácej karantény a následnej nútenej dovolenky ísť sa testovať. Máme zákaz vychádzania, ktorý platí, aj nie. Obchody sú otvorené, môžete však len do tých, čo vám určila vláda. Tie ostatné nemajú zákazníkov a tí malí obchodníci nemôžu čakať žiadne kompenzácie. Ak vláda tvrdí niečo iné, tak klame.

Áno, na prechádzku tiež môžete isť, pravda len so psom a do 100 metrov, s manželkou asi nie. Do cintorína áno, ale len na pohreb, t. j. v sprievode nebožtíka, sám nie. Dvojmetrové odstupy áno, nie však v autobuse do práce, s tlačenicou 50-tich ľudí. Jednoducho idylka, „pohoda, klídek a tabáček“, či nie?

Dúfajme že je to posledná „veľkolepá“ akcia Matoviča.

Všetci poznáme to ľudové, na chrbtoch Slovákoch môžete aj drevo rúbať. Druhou pravdou je však aj to, že ak budete stále fúkať do balónika, nie len do toho Sulíkovho, on raz celkom isto praskne.

Práve tomu sa prispôsobuje populista, akého sme na Slovensku doposiaľ nemali. On to inak nevie a ani nechce. Preto môžeme očakávať opakované testovanie, najmä tých, akože pozitívnych PCR testami, sprísňovanie opatrení a pravdepodobne aj úplný lockdown. To nie je strašenie, to je realita v podaní Matoviča.

Opatrenia vlády nie sú závislé od vývoja koronakrízy či počtu infikovaných, žiaľ, ani mŕtvych, ale od pohybu preferencií vládnych strán a tie idú najmä v prípade OĽaNO, prudko dolu. Podľa prieskumu dôveryhodnosti členov vlády sa premiér úspešne prepracoval až na 13 miesto a nedôveruje mu 67 percent opýtaných občanov. Preto Matovič pasujúci sa do úlohy spasiteľa už naznačil, že zákaz vychádzania bude platiť aj naďalej a podobne sa uvažuje aj s ďalším predĺžením núdzového stavu.

Matovič takto môže dosiahnuť svoj cieľ, vysokú pretestovanosť ľudí. Celkom iste však dosiahne nárast odporu, až nenávisti voči sebe, jeho strane s. r. o. a možno i väčšej časti koalície. To, predpokladám, bude aj jeden z mála pozitívnych výsledkov plošného pretestovania. Tak „nášmu mesiášovi“ držme palce, na jeho ceste do politickej minulosti.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984