Urazený chlapec Matovič

Počet zobrazení: 3969

V politike sme si za tých dvadsaťpäť rokov „slobody“ zvykli na všeličo. Politika sa čoraz viac podobá šoubiznisu a politickí klauni sa stali nielen trpeným, ale pre časť publika priam vyhľadávaným artiklom.

Problém je, ak sa taký politický klaun sám stane obeťou politickej „klauniády“. Inak povedané, Matovič, odkedy je v politike, neakceptuje žiadne písané ani nepísané pravidlá a očakáva, že mu to bude vždy prechádzať. Jeho obľúbenou športovou disciplínou je tasiť anonymné obvinenia ako pištoľník na západe kolty vždy, keď na to dostane chuť. Čo je však podstatné, ak sa sám stane obeťou anonymného udania, ktoré je potom následne políciou preverené, je to hneď bezprecedentný útok na jedného z lídrov opozície. Poďme však k meritu veci.

V Matovičovej firme (formálne firme jeho manželky) urobila polícia na základe anonymného udania prehliadku a zobrala mu server, vďaka ktorému sa dostala k celému účtovníctvu firmy. Mohla tak preveriť udania, podľa ktorých sa údajne politická inzercia vo vydavateľskej spoločnosti regionPRESS predávala veľmi pochybným spôsobom: až s 90-percentnou zľavou s tým, že značná časť išla kešom a mimo účtovníctva. Ak si urobí človek rešerš o tom, čo na tému píšu dokonca aj opozičné média, prekvapivo nájde tvrdenia bývalých zamestnancov, ktorí deklarovali, že hlavne v začiatkoch novín to bolo s účtovníctvom vo firme poriadne divoké a naznačujú, že anonymné udania môžu mať dosť blízko k pravde.

Zároveň treba zdôrazniť, že celý zásah polície v Matovičovej firme bol legálny s povolením prokurátora a každý občan je povinný strpieť vyšetrovanie polície či daňového úradu bez ohľadu na to, či je v politike alebo nie. Bohužiaľ, zdá sa, že takýto myšlienkový pochod, teda uvedomenie si prostého faktu, že aj keď som opozičný politik, nestojím nad zákonom a nie som zákonom chránený druh, je nad mentálne schopnosti Matoviča. Politická precitlivenosť na svoju osobu spolu so spasiteľským komplexom spôsobili, že sa Matovič úplne utrhol z reťaze a stratil akékoľvek zábrany. Útok na svoju osobu spojil s údajne kľúčovou a extrémne závažnou výpoveďou na polícii tesne pred spomínanou raziou. V poriadku, radi sa necháme prekvapiť, aké jasné, jednoznačné a nevyvrátiteľné dôkazy o megakorupcii súčasnej vlády Matovič predloží.

Aby však vyplnil uhorkovú sezónu, tak od pása vystrelil ešte jednu „bombu“. Akýsi anonym mu poslal vraj dôveryhodné listiny, ktoré potvrdzujú, že Robert Fico má na Belize tajný účet, resp. dva účty, na ktorých je vyše 770 miliónov USD. Ak by sme tento jeho čin mali komentovať s nadhľadom, museli by sme konštatovať diagnózu akútny úpal. Najmagickejšie na tom všetkom bolo, že tomuto megaobvineniu tak celkom neverí ani sám Matovič. V rozhovore pre Hospodárske noviny totiž jasne povedal, že je nepravdepodobné (parafráza), aby Fico takúto obrovskú sumu „zaparkoval“ na dvoch účtoch. Sám povedal, že na Ficovom mieste by vytvoril stovky účtov v mnohých krajinách, na ktorých by postupne zbieral provízie z predražených verejných obstarávaní (žeby podľa seba súdim teba?).

Vyvstáva tak otázka, prečo vystrelil len tak naslepo ranu, ktorá bude sotva podobná tej „z Auróry“. Politicky iracionálne, ale poznajúc osobnostný profil Matoviča logicky vysvetliteľné je, že malý urazený chlapec Matovič chcel po Ficovi hodiť čokoľvek, čo sa mu práve dostalo do ruky. Že ťahá za kratší koniec si viac menej uvedomuje, ale to mu, samozrejme, nebráni v politicky iracionálnom konaní. Svojou činnosťou totiž dlhodobo senzibilizuje celú spoločnosť s dôsledkom, že množstvo nepreukázaných obvinení z korupcie len diskredituje jej permanentného zvestovateľa. Inak povedané, ak Matovič veľkohubo a nabubrelo oznámi desať veľkých korupčných káuz, z ktorých sa deväť nepotvrdí a ak by tá desiata aj náhodou bola pravdivá, nikto ju už nebude brať vážne, lebo však to povedal ten klaun Matovič.

Matovič to však zjavne vidí inak. Vo svojom sebapreceňovaní a narcisizme sám seba vidí ako človeka, ktorý sa postaví „arcidiablovi“ Ficovi a v ľútom boji ho porazí. Verí, že zhrozenej či skôr apatickej verejnosti predloží kauzy závažnosti Gorily, ktorá ukončí politickú kariéru „megapodliaka“ Fica a on ako rytier na bielom koni vráti Slovensku právo a poriadok. V skutočnosti však robí všetko pre to, aby sa mu to ani náhodou nemohlo podariť.

Komentár vyšiel aj v SNN

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984