Vytriezvie Slovensko do volieb?

Počet zobrazení: 4041

Slovensko je známe pomerne vysokým užívaním alkoholu a čoraz viac i drog. Mne však teraz nejde o ne. Skôr sa zamýšľam  nad politickým opojením z nových strán a nad tým, či sa z toho podarí do volieb vytriezvieť. Zvyškový „alkohol“ totiž pretrváva v tele spoločnosti oveľa dlhšie ako v tele alkoholika.
 

Tragické je, že sa ľudia nechávajú manipulovať už aj „sorosovými deťmi“
 

Na politicky motivovaných protestoch „Slušného Slovenska“ sa pred letom zúčastňovali desaťtisíce ľudí. Samozrejme, vždy išlo o brutálne zneužitie vraždy novinára a jeho priateľky, a nie o jej vyšetrenie. Sorosoým deťom, ako ich oprávnene voláme, presnejšie ľuďom, čo ich riadia, išlo vždy o rozklad spoločnosti, o politický prevrat, pád vlády a uchopenie moci ľuďmi okolo vtedajšieho prezidenta Kisku. Keďže sa im to doteraz nepodarilo, tak pokračovali v septembri. Na protestoch hamburgerových pubertiakov sa však v dvanástich slovenských mestách a štyroch v zahraničí, zúčastnilo len necelých tritisíc ľudí. Tak si možno položiť otázku: Dochádzajú im peniaze alebo ľuďom trpezlivosť? Zdá sa, že ľudia, i keď pomaly, triezviejú a prestávajú byť naivnými pozorovateľmi podliehajúcimi manipulácii tzv. občianskych aktivistov. Prispelo k tomu aj zapojenie ich „nezávislých“ lídrov do politiky, ale i odhalenie podvodu „Slušného Slovenska“ jedným z organizátorov, ktorý hovorí: „Na to, čo sa tam dialo, si pripravte vrecká na zvracanie.“To už asi komentár nepotrebuje.

Napriek tomu opozícia, najmä tá nová, plánuje ďalšie demonštrácie v záujme rozdúchavania napätia a nenávisti, ale predovšetkým v záujme naplnenia mocenských ambícií Kiskovej Za ľudí a Trubanovej PS/Spolu. Podvodník s „bývalým“ narkomanom sa usilujú o moc, chcú ovládnuť Slovensko.
 

Rozhodujúcu rolu zohrávajú mainstreámové médiá
 

Politického vytriezvenia sa asi tak skoro nedočkáme. Mainstreamové média hrubým spôsobom manipulujú ľudí. Prinášajú polopravdy, lži a dezinformácie. Šíria demagógiu a konšpiračné teórie. To všetko v záujme „zlomu“, presnejšie povedané, prevzatia moci súčasnou opozíciou a novými stranami. .

Príkladom manipulácie médií sú novovznikajúce strany. Jedných vyzdvihujú do nebies a iných zatracujú podľa scenára ich mocipánov. Neskutočné zvelebovanie PS a Spolu im vyšlo v podobe úspechov v komunálnych a prezidentských voľbách. Následne sa sústredili na Kiskovu stranu Za ľudí, kde je to však slabšie pre podvody jej zakladateľa.

Najnovšie je jasný dvojaký meter u strán, ktoré ešte ani neboli zaregistrované a obe sú na rovnakej štartovacej čiare. Druckerova Dobrá voľba je v podstate už dávno vo všetkých médiách a dokonca ju zaraďujú do predvolebných prieskumov či popularity osobností. Mediálne presstitútky k nej nemajú žiadne výhrady, práve naopak, vyzdvihujú program, ktorý sa len tvorí, i prínos tejto strany. Práve to odhaľuje jej podstatu. Ide o  stranu, ktorá vyhovuje oligarchom v pozadí médií, ale i liberálnym a pravicovým aktivistom. Nikomu nevadí, lebo pôjde s vysokou pravdepodobnosťou o stredopravú stranu, ktorá môže zobrať časť voličov Smeru-SD. V tom je vidieť jasný politický záujem médií.

Na druhej strane sa v médiách prejavuje absolútny nezáujem o nové hnutie Socialisti.sk. Toto úspešne potláčajú a ignorujú. Chmelár nedostal priestor v takmer žiadnych tlačených médiách, ani v televíznych diskusiách. Nie je v prieskumoch strán, ani osobností a tak v podstate neexistuje. Veď prečo aj, keď sa jasne prosocialisticky, ľavicovo vyhranil a chce zastávať najmä pracujúcich a ohrozených ľudí, t. j. mladé rodiny, zdravotne postihnutých či seniorov, je proti zbrojeniu a za zlepšenie klimatických podmienok. Zásadné však je, že chce presadzovať radikálne riešenia napríklad v oblasti zvyšovania miezd, stierania spoločenských rozdielov a je proti tomuto kapitalistickému systému, ktorý na Slovensku a v Európe vládne.
 

Spoločenský teror proti všetkým, čo nejdú s hlavným prúdom, najmä ľavičiarom
 

Po politickom a ekonomickom prevrate v roku 89 sa stalo slovo socialista či ľavičiar takmer nadávkou, strašidlom i zaklínadlom, najmä pre mladých ľudí, čo o socializme takmer nič nevedia. Mediálny a liberálny teror vedie k tomu, že mnohí ľudia sa obávajú čo i len vysloviť svoj názor na verejnosti, nieto sa ešte angažovať v ľavicovom hnutí. Na Slovensku už tridsať rokov chýba výchova ľudí ku kritickému mysleniu a tolerancii iných názorov. Relevantná, kultivovaná  diskusia o skutočných spoločenských problémoch prakticky neexistuje. Na tom sa priživujú politickí hazardéri a dobrodruhovia, spolu s extrémistami.

Chýba osveta a  najmä dlhodobo zanedbaná výchova ľudí, a nie len tých mladých. Absentuje kritické myslenie a schopnosť oddeliť realitu od virtuálneho sveta. Chýba tiež snaha odhaľovať skutočné záujmy politikov, cieľom ktorých je často len osobný prospech, ktorý skrývajú za blaho ľudu
 

Národ ohlupujú starí i noví, najmä opoziční politici
 

Napriek mediálnemu „oblbovaniu“ voličov preferencie padajú SaS, OĽaNO, KDH i Sme rodina, pravda len ich vlastnou vinou. Pohybujú sa na úrovni päť- až sedempercentnej podpory. Ťažko však pochopiť ľudí, čo dajú hlas rozpadávajúcej sa strane SaS na čele s kaviarenským lídrom Sulíkom a arogantnými politikmi ako Osuský a Dostál.

Obdobnú podporu má i Matovič, ktorému sa rozpadá klub a členovia sa zmestia už i na motorku. Bije sa a znevažuje, či opľúva všetkých, dokonca i tých, s ktorými chce vládnuť.  Všetkým chce pomôcť, najmä KDH, SMK, KÚ i Rómom, a to ich ponižovaním a likvidáciu. Vystupuje ako poloboh, naposledy v relácii Na telo a súdny človek nevie, či je chorý, opitý alebo  nadrogovaný. Normálny človek to totiž nedokáže. Napriek tomu si svojich skalných šesť percent drží.

za_ludi-remisova-kopia.jpg
Ilustračné foto: Emil Polák

Týmto stranám sa úspešne pridáva  nová strana Za ľudí, ktorú vedie Kiska. Napriek tomu, že je všeobecne známa jeho úžera, pozemkové a daňové podvody, má podporu okolo siedmich percent voličov. Ešte okatejšie je to u PS/Spolu. Truban ako známy antisociál, propagátor drog a usvedčený klamár má spolu so starým dzurindovcom, vševedkom Beblavým dokonca nad 13 % podpory. To všetko potvrdzuje, že súčasná stará i nová opozícia je plná zúfalcov a zúfalých činov. Tak si položme otázku, môžu tieto strany voliť „triezvi“ ľudia?
 

„Triezvenie“ je zo všetkého najťažšie...
 

Ak zrátame percento podpory týchto strán, tak je to takmer tretina voličov. Šokuje počet naivných ľudí, čo nerozoznajú realitu od fatamorgány a sú stále pod politickým ópijátom.

Slovensku bude pravdepodobne ešte dlho trvať, kým politicky vytriezvie. Mnohí by preto mali začať abstinovať a vydržať aspoň zopár mesiacov do volieb. Len tak sa môžeme v politickej kultúre a triezvom myslení pohnúť po voľbách vpred.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984