Stojíme pred volebnými dverami...

Počet zobrazení: 3255

Postoj chvíľa, si taká krásna...

Zo všetkých médií počúvame v predvolebných diskusiách, akou prioritou pre kandidátov do Národnej rady Slovenskej republiky je školstvo a zdravotníctvo. Ako na to pôjdu, to už nikto podrobne nerozoberá... Všetci sľubujú v každom kraji nové nemocnice, peniaze z eurofondov, že všetko dokážu vybaviť, že len oni sú tí, ktorí sú schopní a najlepší... Nedá mi nespomenúť dobu spred posledných tridsať rokov.

Samozrejme, dobre je cestovať, spoznávať svet a jeho chute, zažiť niečo, čo škola nenaučí, no podarilo sa mnoho anulovať. Napríklad úspechy v našej krásnej krajine, ktorými sa dodnes už len ako v rozprávke chvália naši rodičia: kvalitné bezplatné zdravotníctvo, vysoko sofistikované školstvo. Boli sme výborní vo výrobe potravín, liekov, piva, skla ako aj porcelánu... Ale čo je najdôležitejšie, boli ISTOTY. Boli sociálne istoty, to dnes nemá a neponúka už nikto! Proti sebe dnes stoja všetci proti všetkým. Azda musí na nás prísť ešte väčšia bieda!!! Nás naozaj spájajú len hokejové víťazstvá?

Stojíme pred volebnými dverami. Máme nádhernú krajinu. Čo nám však chýba je dostatok sebaúcty a vlastného názoru. Nezabudnite, že spomedzi viacerých zlodejov je najhorší ten politický. Ako kedysi napísal samotný Voltaire: Ten prvý nás okradne o peniaze, hodinky..., no ten politický môže nám ukradnúť naše sny, mladým budúcnosť, vzdelanie, zdravie, zbaví nás sily, energie a nakoniec nám zoberie aj úsmev.

Rozdiel medzi týmito zlodejmi je v tom, že ten prvý si vyberá vás a toho druhého – politického, toho si vyberáme my sami. Obyčajný zlodej je stíhaný políciou a politický zlodej je práve políciou chránený. Pamätajme na to najmä pri volebnej urne.

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984