Reklama
Reklama

Do čerta s medailami, do čerta s hodnosťami!

Počet zobrazení: 3664

Tak sa zdá, že náš parlament bude v najbližšom čase riešiť ďalšiu mimoriadne dôležitú vec, ktorá sa bezprostredne týka životnej úrovne našich občanov. Udeľovanie vojenských hodností sa stalo zo dňa na deň top témou Slovenska. Trápne, ponižujúce, nechutné. Bežný človek už naozaj nevie, či sa nad takýmto niečím má smiať, alebo plakať.

Neviem, či si naši politici, a to je jedno či z koalície alebo opozície uvedomujú, že toto už ľudí nielen nezaujíma, ale začína aj znechucovať. Drvivá väčšina našich občanov, musí mnohokrát za smiešnu mzdu odviesť prácu na hranici svojich možností a to ešte aj s poznámkou, ak sa ti nepáči, tam je brána. Títo všetci ľudia, ich rodiny si zaslúžia po príchode z práce domov trošku pohodového relaxu i nádeje, že ich život sa aj vďaka tým, ktorým dali vo voľbách hlas, v blízkej budúcnosti zlepší. Z toho, čo si však denne prečítajú v novinách, respektíve vidia v televíznych správach, či diskusiách, asi pocit zlepšenia ich životnej úrovne nenadobudnú.

Do čerta s medailami, do čerta s hodnosťami. Prečo nás takýmito pre nás nepodstatnými vecami politici denne zaťažujú? To naozaj nechápu, že náš život je o niečom úplne inom, o iných hodnotách? Kam vlastne s takýmito politikmi smerujeme? Takýchto otázok mi napadá veľa. Uspokojivých odpovedí na ne mám však málo. A svetlo na konci toho povestného tunela už takmer nevidím.

A čo na to občania? Tí už vyslali niekoľko varovných signálov. Stačí si pozrieť terajšie zloženie parlamentu. Stačí sledovať nárast popularity extrémizmu. Volič už začína chápať, že toto všetko už nie je o ňom, ale o záujmoch úzkych skupín či samotných poslancov.  A tak sa volič pomaly, ale iste začína uchyľovať k voľbe vzdoru či protestu. A ľavicoví priatelia, verte, alebo neverte, pri mnohých  debatách s ľuďmi ich postoje začínam aj chápať. Snažím sa síce im vysvetliť, že cesta vzdoru je zlou cestou, no začínam akosi strácať argumenty. Mám obavu, že ak sa naša politická scéna bude uberať týmto smerom, tak ako ateista môžem pokojne povedať. „Boh ochraňuj túto krajinu pred ďalšími voľbami,“ Potom už bude zbytočné hľadať Čierneho Petra. Ten ostane v rukách všetkých terajších politikov.

Dlho som rozmýšľal, či tento článok napísať. Mrzí ma však, že taká banálna vec (myslím z pohľadu občana voliča ) môže byť pre našich politikov nosnou témou. No ak majú v tom podporu aj našich médií, tak asi prečo nie. Hlavne že sme  v novinách či v telke.

No neviem, či si jednotliví páni politici uvedomujú, že takýmto konaním prispievajú k ďalšiemu znechuteniu voličov a pridaniu nejakého toho bodíka pre extrémizmus a ďalšie neštandardné strany.

Vlasta Burian urobil z neudelenia medaily jednu z najlepších veselohier. Dajme si pozor, aby sme my z udeľovania medailí a hodností, neurobili tragédiu.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy