Reklama
Reklama

V akej spoločnosti to vlastne žijeme?

Počet zobrazení: 3207

„Tak ako vedomosti ešte nezaručujú múdrosť, tak aj demokracia nezaručuje pravdu a objektívnosť.“

Ešte donedávna som bol presvedčený, že sú to hlavne naši politici, ktorí rozdeľujú spoločnosť, ktorí vysielajú negatívne signály o Slovensku do zahraničia, ktorí tu vnášajú nevraživosť, nestabilitu, netoleranciu, ne...  Posledné dni, týždne však jasne dokazujú, kto sa tu snaží prevziať moc (aj keď nie priamo ekonomickú a politickú) a pomocou nej vynášať rozsudky a určovať, kto je ten zlý a naopak, koho si treba ctiť a vážiť. Nakoniec, prečo nie. Médiá by mali nielen pravdivo a objektívne informovať o tom, čo sa deje v spoločnosti, ale aj rázne odhaľovať či pranierovať to, čo je v spoločnosti nezdravé. To všetko by sa malo v zdravej demokracii diať.

Slovensko sa však pomaly a iste začína od skutočných demokratických hodnôt vďaka našim „nezávislým“ médiám na míle vzďaľovať. Nie je totiž dňa, v ktorom by som sa nedozvedel a skorumpovanosti vlády, vládnych úradníkov a tým prakticky i celej spoločnosti. A dnes zachádzajú ešte ďalej. Už im prekáža, že premiér chodí na návštevy do istých krajín (Rusko, Bielorusko), vadí im, že premiér sa oficiálne vyjadril k smrti Fidela Castra, že Slovensko úspešne zvládlo predsedníctvo Rady Európy – vadí im každý úspech vlády a krajiny, v ktorej žijú aj oni. Premiér R. Fico naozaj nemôže za to, že jeho politická opozícia mu nesiaha ani po členky, že drvivú väčšinu opozičných politikov držia pri živote práve naše médiá. Médiá, samozrejme, neschopnosť opozície nahráva a pomaly ale iste preberajú ich úlohu. Majú to o to ľahšie, že za svoje konanie a postoje nenesú žiadnu zodpovednosť. Žiaľ!!! Ich jediným zmyslom je kopať do vlády,  jej predsedu a špiniť, čo sa len špiniť dá.

Najsmutnejšie však na tom všetkom je to, že nepoužívajú overené a dokladované argumenty, ale vychádzajú z blogov a nepodložených informácií od ľudí, o ktorých sme ešte pred pár dňami či týždňami ani nevedeli, že existujú. Vďaka našim médiám ich však za 24 hodín spoznáva celé Slovensko ako tých najčestnejších a najoddanejších bojovníkov za čestnosť a pravdu. Za tento neuveriteľne krátky čas dokážu naše médiá vyrobiť „slovenské celebrity, o ktorých sa píše dokonca i za našimi hranicami. Naozaj obdivuhodné. No a keď niekomu z tohto nechutného mediálneho cirkusu prasknú nervy, tak potom to rýchle vysielajú von ako varovný signál, čo sa to tu preboha deje. Nie, nechcem týmto obhajovať výroky nášho premiéra na adresu novinárov, lebo si myslím, že ako skúsený politik musí byť vždy pripravený na to, že opozícia a u nás, žiaľ, aj novinári, ho budú neustále provokovať a, kde sa dá, i špiniť. Skôr si myslím, že mal zvoliť iné, no rovnako tvrdé slová. Aj preto som rád, že nezostal ticho, škoda len, že v týchto vyjadreniach až na pár výnimiek zostáva sám. Celý Smer- SD mlčí. A opäť sa dostávam ku kameňu úrazu vládnucej strany. Chýba tu médium, ktoré by aspoň sčasti vyvážilo mediálnu nerovnováhu. Naši ľudia by mali mať možnosť spoznať i tú druhú stranu mince a potom si urobiť svoj názor na veci. Možno by si občania radi prečítali aj to, prečo pán Matovič, ktorý ako ústavný činiteľ opätovne porušil zákon, nie je ešte stále potrestaný?


Prečo nie je vyvodená zodpovednosť voči ľuďom, ktorí bez dôkazov a pádnych argumentov ohovárajú a špinia najvyšších predstaviteľov nášho štátu, prečo naše média stoja len na strane opozície, prečo nedokážu písať o tejto krajine aj pozitívne veci? Tých prečo je naozaj veľa a naši občania by mali byť aj o takýchto veciach informovaní. To by sme však museli žiť v skutočne demokratickej a mediálne vyváženej spoločnosti.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy