Ako sa robí politika...

Počet zobrazení: 4257

Kedysi som v jednom politickom interview povedal, že Robert Fico je osobnosť, aká sa na slovenskej politickej scéne objaví raz za generáciu. Človek nemusí Fica milovať, aby videl, že aktuálna kríza to potvrdila. Či sa to niekomu páči alebo nie,  ako politik prevyšuje všetkých ostatných straníckych lídrov na Slovensku asi ako Ronaldo zvyšok portugalskej futbalovej reprezentácie. To najlepšie, čo dnes môže urobiť opozícia, je zobrať perá, poznámkové bloky, zvýrazňovače a hektolitre kávy a na pár rokov sa posadiť na zadok a učiť sa od neho, ako sa robí politika. Učiť sa, učiť sa, učiť sa... Fico ich dnes úplne vygumoval: už tu iba nejakí galkovia len tak zotrvačne havkajú, kňučkajú a vlastne nikoho nezaujímajú.

Som rád, že v kauze eurofondy konal premiér tak, ako sme si želali asi všetci: išiel na hranu, ale na rozdiel od opozičných krikľúňov pri tom nevrieskal. Správal sa zodpovedne. Urobil správnu vec a zároveň udržal vládu. Ja osobne nebudem komentovať koaličných partnerov, nikdy som to verejne nerobil a ani robiť nebudem. Musíme byť zodpovední pri verejných vyhláseniach dovnútra, to je abeceda politiky. Vláda ide ďalej a mám taký pocit, že najviac si vydýchla opozícia –z nich úplne srší, akí sú nepripravení stať sa alternatívou a ako sa boja, že by preboha museli prestať myslieť na svoje stranícke záujmy a začať myslieť na záujmy štátu. Oni to jednoducho nedokážu. Ak chcú proti Ficovi stavať remišové či galkov, tak ten bude vládnuť ďalších dvadsať rokov. A pre Slovensko bude len dobre, ak bude na jeho čele stáť skúsený a realistický politik, ktorý dovidí niekoľko ťahov dopredu, pretože – ako sa ukázalo – na Slovensku je medzi politickou elitou jediný, kto to dokáže.

Chlapci a dievčatá z opozície, nemáte naňho, vy nie ste rovnaká liga, ani rovnaká divízia, vy vlastne hráte úplne iný šport...

Status na FB, 16. 8. 2017, drobné úpravy a titulok Slovo

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984