Brazílska demokracia je v ohrození

Počet zobrazení: 3785

Neoliberáli pritvrdzujú. Opäť sa vo svete vracajú ku kriminalizácii ľavicových politikov. S požehnaním USA. Najnovšie je ich obeťou brazílsky exprezident Lula, ktorý brazílskym pracujúcim ľuďom priniesol slávne sociálne programy Bolsa Família a Fome Zero. Dnes je jednoznačne najpopulárnejší brazílsky politik a s istotou by vyhral prezidentské voľby. A tak na neho vykonštruovali obvinenie z korupcie a odsúdili ho na 12-ročné väzenie. Takto to fašisti robili aj v minulosti. Robotníckych lídrov a odborárskych predákov zatvárali do koncentračných táborov.

Som pobúrený tým, čo sa dnes deje v Brazílii. Najskôr štátny prevrat a odvolanie ľavicovej političky Dilmy z postu prezidentky, teraz likvidácia Lulu, najslávnejšieho ľavicového politika Brazílie. Nebudem si dávať servítku pred ústa, keď sa prenasledujú politickí oponenti a keď sa kriminalizuje ľavica. Kde sú teraz ľudskoprávne mimovládky?! Kde sú sankcie Európskej únie?! Ako to, že svet mlčí?! Ľavičiarov netreba chrániť, že?!

Som vážne znepokojený tým, ako sa prenasleduje ľavica v najväčšej juhoamerickej krajine, ktorá má svoje strašné skúsenosti s fašistickou juntou. Dávam verejný prísľub, že kým bude Lula vo väzení, odmietam sa stretnúť s akýmkoľvek vládnym predstaviteľom Brazílie, pretože nemôžem tolerovať kriminalizáciu ľavicových politikov. Brazílska demokracia je v ohrození a svet nemôže mlčať.

Vyjadrujem solidaritu Lulovi, Dilme a celej brazílskej ľavici. Bojujte, companeros!

Status na FB, 5. 4. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984