Vzácna zhoda v parlamente alebo kto chráni najslabších

Počet zobrazení: 3614

Zákaz sviatočného predaja vraj uškodí tým najslabším. S touto perlou prišiel vo svojom surrealistickom článočku novinár Arpád Soltész. Svoju úvahu podopiera tvrdými empirickými dátami – presnejšie, najskôr si vycucal palec a potom ukazovák :-).

Keby pán Soltész trochu pátral (dva kliky v googli by úplne stačili), zistil by, že po zákaze sviatočného predaja (ide o zákaz zadávania práce, nie o zákaz predaja, ale nepleťme pána Soltésza, je v tom očividne stratený), po našej úprave Zákonníka práce volali predovšetkým odborári – konkrétne Odborový zväz pracovníkov obchodu a cestovného ruchu, ktorý zastupuje pracujúcich ľudí v predajniach. Ale odborári, samozrejme, nevedia, čo chcú zamestnanci. To vie iba pán Soltész.

Ja ako poslanec to vedieť nemôžem, lebo, ako sa tvrdí v článku, Blaha síce žije skromne, ale má poslanecký plat, takže o pracujúcich ľuďoch a ich záujmoch nemôže nič vedieť. Zato tuná pán Soltész sa živí ako predavačka v Tescu a po nociach fára v baniach a zarába 450 eur, takže on jediný vie, čo si o tom všetkom myslia pracujúci... Takú možnosť, že by sa ako novinár opýtal tých, ktorých sa to týka –teda pracujúcich a ich zástupcov, odborárov – to, samozrejme, pán Soltész vopred vylúčil: veď slovenskí neoliberáli vedia všetko najlepšie, oni sa nemusia nikoho pýtať. Ja som trochu skromnejší – a tak som sa odborárov pýtal. A práve vďaka ich argumentom som sa pridal ku skupine poslancov, s ktorou sme presadili túto zmenu v prospech tých najslabších.

Pánovi Soltészovi sa to páčiť nemusí, ale kým niečo napíše, bolo by fajn si o tom niečo zistiť. Ak sa totiž na niečom zhodnú odbory, zamestnávatelia, ľavica aj pravica, ateisti aj katolíci a jediní, kto je proti, sú neoliberáli a pán Soltész, tak by sa patrilo aj vecne argumentovať a nie len cucať svoje drahocenné prstíky a detinsky sa odbavovať na ľavičiaroch...

Prečítajte si ten článok, je poučný – je to smutné svedectvo o stave slovenskej žurnalistiky. P.S: Samozrejme, nemôže chýbať Putin, hneď v prvej vete.

Status na FB, 28. 3. 2017, titulok a úprava Slovo

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984