Reklama
Reklama

Dôstojnosť

Je neodmysliteľne spätá s osobnosťou Milana Čiča. Hovorí sa o ňom, že tento muž musí dôstojným dojmom pôsobiť ešte aj na toalete. Vyžaruje z neho zvláštny pokoj. V každom prípade je pravdou, že je to jeden z najnekonfliktnejších politikov na našej politickej scéne.
Počet zobrazení: 1275

je neodmysliteľne spätá s osobnosťou Milana Čiča. Hovorí sa o ňom, že tento muž musí dôstojným dojmom pôsobiť ešte aj na toalete. Vyžaruje z neho zvláštny pokoj. V každom prípade je pravdou, že je to jeden z najnekonfliktnejších politikov na našej politickej scéne. Ešte vari nikto a nikdy ho nevidel rozzúreného, on sám o sebe tvrdí, že čo by to bol za chlapa, keby sa nevedel občas aj rozčúliť. Pôsobil ako pedagóg, má rád študentov a chcel by sa medzi nich vrátiť. Voľakedy, ešte ako premiér, bol najpopulárnejším slovenským politikom, dnes už na tieto časy iba nostalgicky spomína. V Slovenskej televízii zaviedol pravidelné desaťminútovky, ktoré sa však v časoch jeho nástupcu zvrhli do megalomanskej podoby "Ako ďalej, pán premiér?". Je hlavným tvorcom našej ústavy, vybudoval Ústavný súd Slovenskej republiky, ktorý pod jeho vedením zmierňoval následky mečiarizmu. Keď sa rozhodoval, či má prijať post slovenského premiéra, jeho rodina bola jednoznačne proti. Manželka mu dohovárala, dcéra ho varovala a syn so slzami v očiach prosil, aby to nebral.

Najlepšie si vraj dokáže oddýchnuť na chalupe so sekerou v ruke alebo na hubách. Zasvätení tvrdia, že vie variť vynikajúci guláš. Ako hovorí, zje všetko, čo je dobré a jedlé. Odmieta sa sťažovať na nedostatok voľného času. Tvrdí, že politici, ktorí hovoria, že nemajú na nič čas, sú buď neschopní, alebo si nevedia zorganizovať deň. Napriek jeho pokročilému veku na ňom nebadať známky intelektuálnej únavy. Uznávaný právny vedec, zasadzuje sa za profesionalizáciu slovenského politického života. Zo svetových politikov si najviac váži osobnosť bývalého nemeckého prezidenta Richarda von Weizsäckera pre jeho filozofickú a etickú hĺbku, ako aj dôstojnosť, s akou vykonával svoj úrad napriek obmedzeným právomociam. Neznáša závisť, z ktorej sa rodí nenávisť a faloš, s ktorou sa v politike stretáva veľmi často. Jeho koníčkom je (podobne ako u podpredsedu vlády Ľubomíra Fogaša) motorizmus. Podľa vlastných slov miluje jazdu autom. Inak je zásadový, presný, spoľahlivý a hrdý na to, že je neprijateľný pre každú stranu. Jeho prístup k riešeniu problémov nie je ani tak politický, ako štátnický. Zatiaľ sa vždy dokázal pridať na stranu tých, ktorí v politike víťazili. Budúcnosť ukáže, či tentoraz trochu nezakopne… Od 21. januára sa totiž chystá vstúpiť znovu do politiky.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
     
Reklama
Reklama
Reklama

Blogy a statusy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama