Organizovaný chaos sa ešte neskončil

Počet zobrazení: 3069

Tak máme prvé dejstvo divadelnej hry „Najlepšia vláda“ šťastne za sebou. Ak sa v niečom s p. premiérom zhodujem, tak je to v jeho názore, že toto všetko je naozaj len divadielko, ktoré treba ponúknuť divákom (teda voličom), aby sa zakryla neschopnosť spravovať krajinu ako aj absolútna neprofesionalita vládnej koalície. No a keďže toto divadielko je štedro financované z našich daní, tak treba ponúknuť tých dejstiev divákom viac. Vyvolať predčasné voľby po sto dňoch vládnutia by zrejme nebolo vhodné ani pre tých, ktorí si to želajú, resp. tých, ktorí to pripravujú. Treba ešte počkať, aby sa etablovala na politickej scéne strana Hlas-SD,  možno i prípadná predvolebná spolupráca, možno i fúzia s Dobrou voľbou. Navyše sú tu i ďalšie strany, ako napr. KDH, ktoré si musia doriešiť svoje boľačky z ostatných volieb. Pokiaľ sa toto udeje, budú sa zrejme postupne vyťahovať ďalšie, dnes ešte skryté tromfy. Všetko zrejme pôjde ako v tom TV seriáli Step by Step.

plagiatormi_843.jpg
Kresba: Ľubomír Kotrha

Tým v pozadí zatiaľ stačí, nahlodávanie celistvosti koalície a vrážanie klinov do nej. Premiér sa síce zatiaľ tvári, že všetko má pod kontrolou a drží opraty vládnutia pevne v rukách. Určite mu v tom bude teraz nápomocný aj predseda NR SR, lebo ako hlavné postavy prvého dejstva svoju rolu zvládli dobre, aj za cenu toho, že z ďalších dvoch koaličných strán urobili, s prepáčením za výraz, politických hlupáčikov. Takéto veci sa však v politike neodpúšťajú a bude zrejme len otázkou času, kedy im to vrátia. Možno už v druhom či treťom dejstve na to bude vhodná príležitosť. No a samotní diváci pomaly z tejto divadelnej hry precitajú. Začínajú chápať, že to divadlo je hlavne o nich, o ich životnej úrovni i smerovaní Slovenska. Dokonca precitajú už aj naše „nezávislé“ média, ktoré ešte pred voľbami mali na dnešných vládnych politikov úplne opačný názor. No čo už. Na Slovensku je to proste tak. Mnohé veci začíname chápať, keď už je neskoro, keď sme už rozhodli a svojím hlasom sme úroveň dnešnej politiky aj podporili. Na druhej strane však aj voličov chápem. To čo dnes, či v uplynulo období vyplávalo na povrch, ako sa spravoval tento štát, to naozaj do značnej miery spôsobilo, že ostatné voľby dopadli, ako dopadli. Možno to však bude pre nás všetkých poučením do blízkej budúcnosti. No nielen pre voličov, ale hlavne pre politické strany, aby začali opäť tvoriť svoje kandidátky nie marketingovo, ale na základe osobného poznania i odporúčaní z regiónov Slovenska. Pokiaľ sa však v zásade nezmení štýl politiky strán, ktoré chcú riadiť Slovensko a bude kandidátku zostavovať pár ľudí v Bratislave, nič nezmenia ani prípadné predčasné voľby.

Prednedávnom som si prečítal jednu zaujímavú myšlienku. „Mnohí naši politici by pre Slovensko urobili strašne veľa, keby z politiky odišli.“ Ako tak pozerám na súčasný stav našej politiky, tu žiadny politik nechce urobiť pre nás nič.

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984