Siamska konšpirácia

Počet zobrazení: 5297

Opäť žijeme hodiny a dni, v ktorých je pozornosť všetkých sústredená na každé slovo, gesto, skutok ústavných činiteľov a politikov, riadiacich našu (ešte stále mladú  – lebo len štvrťstoročnú) republiku.

Zahraniční pozorovatelia a nepodplatení, objektívni politológovia (spolu s bezpečnostnými analytikmi) spozorneli, lebo dianie na Slovensku v ostatnom týždni nieslo príznaky pokusu o politický prevrat. V čase najrozsiahlejšieho pátrania policajných vyšetrovateľov po vražde mladej dvojice vo Veľkej Mači, popri organizovaní verejných pochodov, protestov, demonštrácii opozície s cieľom „zvaliť“ demokraticky a legitímne zostavenú vlády, vystúpili v nedeľu so svojimi vyhláseniami traja „najvyšší“. Prezident zvolil taktiku uliateho štartu a oproti plánovanému a v RTVS vyhradenému večernému termínu obetoval popoludňajší krémeš s čajom o piatej... Antidopingová komisia ani komisári Tour de Europe ho však nediskvalifikovali a tak mu dovolili vrátiť sa do hry.

Ničím neprekvapil. Nemýlili sme sa všetci, čo sme tušili prilievanie oleja s anjelskou vinetou do rozhorenej podtatranskej vatry. Rozsiahla rekonštrukcia alebo predčasné voľby. Teda už nestačí dôkladné vyšetrenie hrozného kriminálneho činu s vyvodením dôsledkov a naplnenie spravodlivosti. Už neprekáža iba Kaliňák a Gašpar. Siločiary nadnárodných politických záujmov podporované a usmerňované hurábarikádnikmi z desaťčlenných straničiek žiadajú viac. Železo je treba kuť za horúca! Ako Kartágo musí padnúť i Fico!!!

poruchanieje.jpg   Kresba: Ľubomír Kotrha

Premiér Robert Fico odmietol návrhy hlavy štátu. „Prezidentovo vyhlásenie zjavne nebolo napísané na Slovensku,“ povedal Fico. Autorom sú podľa neho ľudia, ktorí nepoznajú ústavnoprávne pravidlá krajiny a nejde im o stabilitu Slovenska. Prezidentove návrhy sú podľa Fica popretím výsledku parlamentných volieb.

Bdelá Veronika Remišová z OĽaNO s pohotovosťou hokejového reportéra hovorí, že Fico týmto prejavom „nastúpil na cestu konšpiračných teórií, ktorá sa pre Slovensko nemôže dobre skončiť“.

Och, och, božia prostota... Nezrelosť a naivita v politike nemajú miesta. Odporúčam zalistovať aj vo významovom slovníku, kde možno úprimná, no celkom isto neinformovaná alebo „oblbnutá“ (?) mladá politička Remišová nájde vysvetlenie, že slovo „teória“ je :
 

                                               domnienka, názor nepodložený praxou. 
 

A čože už v doterajších konkrétnych činoch alebo vo  vyjadreniach Andreja Kisku nie je podložené praxou?

Prezident sa týmto vyhlásením hlási k opozícii, ktorá hovorí o potrebe prevratu na Slovensku,“ reagoval v jednom zo svojich až dvoch verejných prejavov ministerský predseda Robert Fico. Dovolím si v tomto s premiérom nesúhlasiť. Lebo tak, ako to vedia milióny obyvateľov Slovenska, nie je pravda, že prezident Kiska sa týmto vystúpením pridal k opozícií. On v nej totiž odjakživa bol. Bol a je z nej zrodenou siamskou súčasťou. Sme svedkami rýchlych zmien, prekvapivých útokov aj neočakávaných no tiež predvídateľných faulov. Divácka kulisa je rozdelená a hlučná. V hľadisku gladiátorského zápasu pod holým nebom sedia vo V.I.P. lóži už aj zahraničné celebrity a zámorskí skauti.

Len tak mimochodom – ak už teraz tak „letí“ módne slovo konšpirácia –- viete akými stávkami sa na Slovensku (okrem organizovaných „dobrovoľných“ pochodov) bavia ľudia? Spustilo sa tipovanie, v ktorej z terajších opozičných strán zakotví Maďarič po predčasných voľbách. Dosiaľ najvyšší kurz majú stávky na to, že „za odmenu“ sa stane podpredsedom Sulíkovej SaS. No na druhej priečke sú zatiaľ tipy, že si radšej založí vlastnú stranu (vraj s Václavom Mikom).

Neviem a viac ani nezisťujem. Nechám sa prekvapiť. Napríklad aj tým, čo prinesie vážna zmena na slovenskom mediálnom trhu príchodom nového majiteľa denníka PRAVDA. Je ním spoločnosť OUR MEDIA SR a.s., ktorej vlastníkmi sú podnikateľ a senátor Ivo Valenta a mediálny magnát Michal Voráček. Pôvabné na tom je, ako už znervózneli slniečkari, ktorí sa predbiehajú vo varovaní, že ide o príchod majiteľov dezinformačných webov, keďže im patria české Parlamentní listy.cz aj slovenské Parlamentne listy.sk. Vlastné dezinformácie, z ktorých doteraz varili a varia guľáš k predčasným parlamentným voľbám, boli v poriadku, brali ich ako hostiu na nedeľnej omši.

Je jasné, že Robert Fico a jeho koaličná vláda je tŕňom v oku. Už nielen svrbí, no aj tlačí a nadmieru dráždi. Naposledy neprešiel Istanbulský protokol, keďže bola demaskovaná jeho zastieracia podstata. Migrantom vyslovil hlasné a opakované nie! Maličké Slovensko si navyše dovolilo mať vlastné názory na také žeravé problémy, ako brexit, európske jadro, nákup techniky či umiestnenie jednotiek NATO... 

Prešedivený starček iba kývne v závetrí rukou: „Nech si nadšení svetobežníci splietajú nite intríg a pavúčie križiacke siete!“. A druhý - pomaly od neho kráčajúci starý knihomoľ - len tak do vetra (či skôr iba sám pre seba) polohlasom šepne: „Nezabudnite ale čítať a učiť sa aj z histórie, veď všetko tu už bolo“...

Zachytil som tie slová a vybavil si veľké návraty posilnených politikov, o ktorých si odporcovia mysleli, že ich už poslali na smetisko dejín... Nielen návrat Winstona Churchilla v roku 1907 alebo Vladimíra Mečiara v roku 1994. Z ponovembrových politikov a všakovakých figúrok na našej politickej šachovnici nevyčnievali početné osobnosti so štátnickým rozmerom. Podľa mňa len Ján Čarnogurský, Vladimír Mečiar a Robert Fico. Nie som prorok, takže neviem... Ale som zvedavý, čo prinesie tento kvas po úrode pestovanej nenávisti zástancov cudzích protislovenských záujmov...

Ktosi múdry raz poznamenal, že prorokom je ten, kto vidí ďaleko dopredu, no súčasne okolo seba. Lebo budúcnosť začína dnes. 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984