NONSTOP LINKA

Ako sme už v SLOVE informovali, Strana demokratickej ľavice zriadila nepretržitú telefónnu linku so záznamníkom (07/544 33 755), na ktorej môže hocikto v dennú a nočnú hodinu vysloviť stručný názor na činnosť členov súčasnej koaličnej vlády za SDĽ. Prinášame viaceré postrehy.
Počet zobrazení: 1126

Ako sme už v SLOVE informovali, Strana demokratickej ľavice zriadila nepretržitú telefónnu linku so záznamníkom (07/544 33 755), na ktorej môže hocikto v dennú a nočnú hodinu vysloviť stručný názor na činnosť členov súčasnej koaličnej vlády za SDĽ. Prinášame viaceré postrehy.

Zle hodnotím činnosť ministra obrany Pavla Kanisa. Nešetrí štátnu kasu, vypláca vojakom ich odlučné a náhrady za prechodné ubytovanie, čo napríklad ministerstvo vnútra i spravodlivosti dávno zrušilo. (muž)

No zatiaľ je to veľmi zlé, lebo neviem, či sa ministerka financií Brigita Schmögnerová nehanbila siahnuť deťom aj na rodinné prídavky. Či už náš štát je na tom tak veľmi zle a či by sa platy poslancov tiež nemohli trošku upraviť, keď už nám dole všetko upravujú? (muž z Revúcej)

Okrem hádok, zvyšovania cien a stúpajúci počet nezamestnaných ste nič nepodnikli. Prosím, aby aj ministri mali plat ako každý občan asi 7000 Sk a nie všetky vymoženosti. Nedala by som vám ani halier navyše. Už nemôžeme počúvať Schmögnerovú o neustálom zvyšovaní poplatkov a porovnávaní sa so Západom. Porovnávajte aj platy so Západom. Ste prospechári a nič dobré vám neprajem. Väčšina občanov si želá vaše odstúpenie. Ste úplne neschopní. (žena)

Veľmi kladne hodnotím vaše pôsobenie vo vláde najmä pani Schmögnerovú a pána Kanisa. Ste veľmi rozumní politici. Robte tak ako doteraz, ale prosím vás o jedno. Vo vláde buďte jednotní. Usilujte sa byť jednotní. Uvedomte si, že máte veľkú konkurenciu v tom psychopatovi Vladimírovi Mečiarovi. On len čaká na to, aby vás mohol všetkých odkrágľovať, veru nebude konať podľa zákonov. (muž)

Páči sa mi Robert Fico svojím postojom voči Maďarom. Ale nepáči sa mi, že ste išli do koalície s politikmi z SMK, pretože Slovákov vydierajú. Neľúbi sa mi, že ste súhlasili s náletmi na Juhosláviu a že súhlasíte s cestnou daňou. Koľko už platíme za liter benzínu a nafty? Tak chcete podporiť podnikateľov a súkromne hospodáriacich roľníkov? To neexistuje, aby ste tak ďalej robili. Pretože už toho máme plné zuby. Keď vy zarábate 40 000 Sk, tak môžete súhlasiť s hocičím. Ale my, čo zarobíme 4 500 Sk a máme ešte dlžoby za domy splácať, to sa nedá. Keď budete takto postupovať, tak vás už nik voliť nebude. Avšak za vicepremiérom Ľubomírom Fogašom stojím, no minister vojen - Kanis, ten tlápe a tlápe do sveta. (muž)

Nie som spokojná s pôsobením predstaviteľov SDĽ vo vládnej koalícii. Pani Schmögnerová v jednom vystúpení hneď po voľbách sľubovala zvýšiť platy učiteľov, čo sa nestalo. Minister školstva Milan Ftáčnik deklaruje podporu učiteľom, ale nedošlo k zlepšeniu. Myslím si, že ho pokojne môžeme porovnávať s Evou Slavkovskou, keď bude tvrdiť: "Ja som chcel, no vláda nechcela."Aj ona šetrila na učiteľoch. Zdá sa mi, že politika SDĽ vôbec nie je ľavicová. (učiteľka Mária zo Senice)

Pani Schmögnerová, z čoho mám ušetriť 4 percentá rozpočtu na základnej škole? Mohla by ste to poradiť všetkým riaditeľom, iste by boli radi. (žena)

Je to pekná mafia. Sú to zlodeji našich detí, ešte aj z úst im vyberajú jedlo. (žena)

Poukazujete neustále na chyby koaličných partnerov. A čo vaša podlízavá politika? Chceli sme zmenu, ale nie socialistickú, akú robíte. Ak to je vaším cieľom, tak potom: Migašovci a Koncošovci všetkých krajov, spojte sa! (muž)

Nie som spokojná s mnohými vecami v školstve. Patrí medzi najúbohejšie rezorty. Fenomén, ktorý zaviedla pani Slavkovská - špičkový pracovník - stále pretrváva. Sú školy, v ktorých špičkový pracovník je naozaj špičkový. Ale sú aj také, ako naša, kde sa určití ľudia najmä z vedenia obohacujú a nájdu sa i tzv. donášači. Je na škodu veci, že takýmto spôsobom sa mrhajú financie. Pán minister Ftáčnik zrejme na to zabudol. (žena)

Mne sa páči minister pôdohospodárstva Pavel Koncoš, lebo sa stará o nás, o ľudí. Uvedomte si, že nemôžete spolupracovať s pravičiarmi, ako sú páni Palacka a Černák. (muž)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984