Reklama
Reklama

Juraj Draxler: Môj tím

Počet zobrazení: 570

Zhromažďujem okolo seba ľudí so znalosťami bezpečnostnej problematiky, hospodárskej politiky, ale aj školstva či zdravotníctva.

Jeseň pravdepodobne bude veľmi komplikovaná a bude treba pripraviť viacero mechanizmov na to, ako konkrétne pomáhať rôznym organizáciám. Okrem toho vláda už bude musieť mať naozaj adresnú, presnú kritiku, a to prinajmenšom každý týždeň.

Ostatné mesiace som o nastávajúcej kríze hovoril s mnohými ľuďmi z podnikateľskej sféry, zo štátnej správy aj z iných oblastí. Dohodli sme sa, že bude treba vytvoriť koordinačný štáb, zložený z prvotriednych odborníkov.

Prví ľudia z tohto tímu sa verejnosti predstavujú, ďalší pribudnú do septembra.

Peter Krajčírovič. Bývalý riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Bezpečnostnej problematike zasvätil celý život, služobne dosiahol hodnosť plukovníka.
Anton Marcinčin. Bývalý ekonóm Svetovej banky pre Slovensko, neskôr dlhoročný poradca ministra financií. Absolvent prestížnej ekonomickej školy CERGE-EI. Po voľbách pôsobil aj na novom Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, odkiaľ nedávno odišiel.
Roman Huňa. Dlhé roky pôsobil ako špecialista v Rade Európy. Absolvent Masarykovej univerzity v Brne. Plynule rozpráva francúzsky, anglicky a rusky.
Juraj Kríž. Úspešný komunálny politik a podnikateľ.
Márius Hričovský. Právnik a ekonóm. Po diplomatickej kariére pôsobil ako poradca ministra hospodárstva, neskôr dlhé roky v orgánoch domácich energetických spoločnostíach.

Spolupracujeme tiež s ľuďmi priamo zo štátnej správy, aj so špičkovými odborníkmi zo zahraničia.

Nebude to ľahké, ale inak sa nedá. Ďalší tím medzitým pripravuje podrobnú víziu toho, ako by Slovensko malo naozaj fungovať.

(Status na FB. 16. júna 2021)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy