Reklama
Reklama

Načo sú nám študenti podľa výsledkov PISA?

Počet zobrazení: 3915

Už ma prestaňte srdiť s tým hrozným slovenským vzdelaním. A, bože, výsledky PISA, no hanbime sa. Každé decko zo Slovenska po príchode do Kanady je vo svojej triede o niekoľko úrovní vyššie ako kanadské. Každá slovenská učiteľka tu môže strčiť kanadskú do vrecka. A poznám ich tu niekoľko. Rovnako slovenskí študenti na zahraničných univerzitách vôbec nezaostávajú.

„Štúdia OECD PISA zisťuje výsledky vzdelávania z pohľadu požiadaviek trhu práce.“ Slovenské školstvo, aspoň si myslím, je stále zamerané, na rozdiel od napríklad kanadského, na vedomosti. Testovanie PISA proste testuje úplne iným spôsobom a niečo úplne iné.

A najviac tu hviezdia ázijskí študenti z prvej imigračnej generácie nastavení na oveľa vedomosťami naštukovaný kurz. Jeden z najvychytenejších systémov doučovania je firma KUMON, vyslovene založená na ázijskom memorovaní.

Už si fakt nes... do vlastného hniezda. A nezase... si školstvo novodobými reformátormi. Načo sú nám študenti podľa výsledkov PISA? Nech sú podľa slovenských zvyklostí pre slovenský trh. Tí, čo budú chcieť ísť von, sa rýchlo rozkukajú. Potreby trhu na základe vedomostí, ktoré majú , rýchlo pochopia.

Status na FB, 8. 12. 2016, titulok Slovo
Autorka žije v Calgary, Kanada

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy