Na margo Beblavého obviňovania o spolupráci s kotlebovcami

Počet zobrazení: 3747

Hlina a Beblavý najnovšie obviňujú vládu, že spolupracuje s kotlebovcami. Dôkazom je vraj to, že naposledy na zahraničnom výbore poslanec ĽS-NS Kecskés údajne podporil Lajčáka v kauze Hlávková.

Fakt sa mi nechce reagovať na týchto dvoch exotov, tak len malé logické cvičenie a zopár faktov: po prvé, poslanec ĽS-NS Kecskés Lajčáka nepodporil. On iba nepodporil obštrukciu Beblavého, ktorý odišiel z výboru, aby ho urobil neuznášaniaschopným. O svojej obštrukcii však očividne poslanca ĽS-NS neinformoval, takže ten to zjavne jednoducho nepochopil a ostal tam sedieť. V záverečnom hlasovaní hlasoval proti Lajčákovi. Interpretovať to ako podporu vlády je čisté šialenstvo.

Po druhé, ak by Kecskés spolu s Beblavým predsa len z výboru odišiel, znamenalo by to, že Beblavý spolupracuje s nacistami? Respektíve, znamenajú Beblavého náreky, že po takejto spolupráci s kotlebovcami túži a iba vyplakáva, že tí na neho kašľú? Pretože presne toto z jeho rečí vyplýva.

Po tretie, ak je hlasovanie kotlebovcov spolu s kýmkoľvek dôkazom o spojenectve, tak si treba spomenúť, že opozícia s kotlebovcami hlasovala proti programového vyhláseniu vlády a odvtedy ĽS-SN x-krát hlasovalo presne tak ako Beblavý.  Čiže – ak dobre chápem logiku Hlinu a Beblavého – opozícia kolaboruje s náckami. Logika nepustí: oni už takmer rok spoločne paktujú. No teda – povedali by ste na Beblavého?

Po štvrté, zaujímalo by ma, čisto hypoteticky, čo má urobiť človek, ktorý hlasuje podľa svojho svedomia a zhodou okolností rovnako zahlasuje aj nacista, čo je podľa Beblavého Keckésov prípad. Je to lož, ale čisto hypoteticky. Treba sa v tej chvíli postaviť a začať kričať, že odvolávam svoje hlasovanie, lebo nesmiem hlasovať tak isto ako nacisti? Alebo sa má človek začať hádzať o zem od jedu? Alebo si treba pred každým hlasovaním overovať, ako budú kotlebovci hlasovať a zakaždým hlasovať opačne, aj keby tým koaličný poslanec povalil svoju vládu?

Nikdy som nemal vysokú mienku o Hlinovom či Beblavého intelekte. Ale ich mimoriadne „vtipné“ a najmä „logické“ úvahy o spojenectve s nacistami dokazujú, že je to horšie, než som si myslel: oni sa už prepracovali do štádia čistej nepríčetnosti.

(Status na FB, 28. 1. 2017, titulok a drobné úpravy Slovo)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984