Poliačik, ďalšie humorné číslo Progresívneho Slovenska

Počet zobrazení: 4120

Členom Progresívneho Slovenska sa stal Martin Poliačik, jeden z najzúrivejších pravičiarov v parlamente, ktorý obhajuje extrémne trhový neoliberálny model v ekonomike, americký individualistický model v sociálnej oblasti a všetky tie postkomunistické nechutnosti, ako rovná daň, privatizácia dôchodkov, deregulácia či rozpredaj národného majetku. Väčší neoliberál v slovenskej politike je už asi len Sulík, ktorý by ako správny sociopat najradšej do excelovskej tabuľky narval celý spoločenský život. Level Poliačika je o niečo nižšie, on je z hľadiska svojej ideologickej zanietenosti približne na úrovni Kaníka a Mikloša.

To by nevadilo, veď na Slovensku je po 1989 vyslovene módne replikovať neoliberálne hlúposti a keď nemáte dosť vzdelania, aby ste do problémov prenikli hlbšie, tak sa jednoducho naučíte slovo „Hayek“ a dokola opakujete headliny z biznis-magazínov. Poliačik nie je jediný, kto sa vezie na tejto infantilnej módnej vlne. Ja len, že Progresívne Slovensko sa z nejakého čudného dôvodu stále snaží predstierať, že má záujem o ľavicového voliča. Pritom ich mediálne kryje Denník N a penťácke SME, čo samo osebe je dosť smutný príbeh. Ale zobrať medzi seba ťažkého pravičiara Poliačika, to je naozaj facka všetkým, ktorí možno dúfali, že Progresívne Slovensko chce byť liberálno-ľavicový projekt. Obklopili sa neoliberálnymi jehovistami a myslia si, že keď v bratislavskej kaviarni vztýčia dúhovú vlajočku a budú hovoriť o gejoch, tak to z nich robí ľavičiarov. Ťažký omyl, súdruhovia.

Je síce milé, že už aj Poliačik odrazu chce byť súdruhom, ale ako celoživotný ľavičiar môžem potvrdiť, že nič vtipnejšie sa ešte v dejinách slovenskej ľavice neodohralo. Je fajn, že Progresívne Slovensko baví Slovensko: po intelektuálskej plagátovej kampani, nad ktorou sa možno zľahka pousmiala študentka kulturológie po štvrtom varenom vínku, kým zvyšok populácie krútil hlavou, čo to preboha je za absurdnosti, teraz táto milá bratislavská partička prišla s ďalším humorným číslom s názvom Poliačik. Nuž, držím palce pri šírení sexuálne korektného neoliberalizmu – Mikloša v dúhovom tričku sme tu ešte nemali.

Status na FB, 6. 12. 2017, titulok Slovo

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984