Robert Fico je v pohode

Počet zobrazení: 6507

Robert Fico je fenomén, aký sa medzi slovenskými politikmi objaví raz za generáciu. Nikto v modernej slovenskej politike nedosiahol toľko, čo on. Bez neho by slovenská ľavica nikdy nemala takú silu, akú má a aj preto si ho vážim. Ale niekedy mám pocit, že to, čo vo mne vyvoláva najväčšie sympatie, to je jeho schopnosť do nepríčetnosti vytáčať pravicové médiá a opozičných politikov. Bože, oni z neho úplne besnejú. A on ich má úplne na saláme. Pocit na nezaplatenie. Čím viac ho pravičiari nenávidia, tým viac je ľuďom sympatický. Už niekoľko desaťročí dennodenne píšu, aký je zlý, bakaný, škaredý a tak. A on je stále najsilnejší politik na Slovensku. Ide ich z toho roztrhnúť. A sú čoraz trápnejší.

Krásny príklad z dneška (10. 5. 2018 - pozn. Slovo). Ráno vyšiel prieskum, podľa ktorého Kiskovi nedôveruje 52 % ľudí. Aby ma niekto neobvinil zo zaujatosti, odcitujem z článku penťáckeho Sme: „Prvýkrát od jeho zvolenia v roku 2014 je viac takých, ktorí mu nedôverujú, až 52 percent. Dôvera v Andreja Kisku tak dlhodobo klesá.“ Človek by povedal, že sa týmto Kiskovým prepadom niekto bude zaoberať. No hádajte, čo sa človek dočíta v komentári toho istého Sme – vraj Smer umiera a vraj Fica všetci nenávidia a tak. Jasné – Kiska je stále ňuňuňu. Terčom útokov musí byť vždy len Fico.

Klasika. Dvadsiaty rok čítame tie isté hejty a dvadsiaty rok sa človek zabáva pri tej istej slastnej predstave, ako zase budú všetky pravicové médiá hromadne nariekať, keď Fico opäť vyhrá voľby. Pretože presne tak to zase dopadne a každý to vie. Smiali sa Zemanovi – vyhral. Vysmievali sa Orbánovi – vyhral. Urážali Putina – vyhral. A tak isto je to aj s Ficom – zakaždým. Pretože na Slovensko je každému úplne jedno, aké hejty vypisuje bratislavská neoliberálna bublinka vo svojich tam-tamoch, ktoré im financujú finančné skupiny: číta to zopár percent ľudí, ktorí sú z volebného hľadiska štatistickou odchýlkou. Proste – lúzri. A ja nepoznám nikoho v Smere, koho by títo lúzri zaujímali.

Pointa je stále tá istá: Fica nemôže poraziť nenávisť. Ruku na srdce – existuje na Slovensku niekto s IQ nad 80, kto by dokázal oceniť napríklad dnešné ogrgeľské Galkovo obvinenie, že Fico pije? Prepáčte, ale Mr. Ploštica musel mať v sebe prinajmenšom desať frťanov, keď zo seba vydávil svoj primitívny hejt. A toto má byť, prosím pekne, alternatíva. Zakomplexovaný mravček z Kauflandu, ktorý si siláckymi rečami celý život dokazuje, že je chlap a stále mu nedocvaklo jedno: že mravček nemôže uraziť nikoho, pretože mravčeka si nikto nevšíma.

Pridal sa, samozrejme, psychopat Matovič, ktorý nevynechá jedinú príležitosť, aby potvrdil svoju diagnózu. Klasika. Nemajú čo ponúknuť. Iba nenávisť. A preto bude Fico ďalej vyhrávať. Kým on ponúkne sociálnu pomoc pre zdravotne postihnutých, oni ponúknu ogrgeľské obvinenia. Kým on ponúkne rekordný nárast minimálnej mzdy, oni kopú do predavačiek a tárajú o teplých rožkoch. Kým on ponúkne sebavedomú zahraničnú politiku, oni iba trčia zo zadku Američanom. A nenávidia. Nič iné nevedia.

Môžu špekulovať, môžu si vymýšľať, môžu hejtovať. Ale Smer stojí za Robertom Ficom. A ten je v pohode. V maximálnej pohode.

Status na FB, 10. 5. 2018

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984