Reklama
Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 31048 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 13

Ako môžu takto zneužívať obeť zločinu?

Keď vidím, ako sa Nicholsonová priživuje na smrti človeka, je mi z nej normálne nevoľno. Odrazu to vyzerá, akoby Ján Kuciak nemal lepšej kamarátky ako Luciu. Akoby nemal väčších kamarátov ako Galka, Matoviča a ďalších opozičných politikov. Preboha, oni si ho privlastňujú, akoby bol ich. To je niečo tak ľudsky odpudivé. Každému normálnemu človeku je ľúto, že o život prišli dvaja mladí ľudia a všetci sú vydesení z toho, že došlo k vražde. Ale je v poriadku, ak sa na ľudskej tragédii priživujú poslanci opozície?!

Trinásť Sergejov ohrozilo USA?

Západné médiá sa nám snažia nahovoriť, že Rusi zasahovali do amerických volieb, vedú hybridnú vojnu na Slovensku a stoja za všetkými útokmi proti západnému liberalizmu v celom „slobodnom svete“. Ako to robia? Využívajú tie najstrašnejšie zbrane informačnej vojny. Do USA nasadili až trinásť agentov a tri spoločnosti, aby ovplyvnili stovky miliónov ľudí, nech volia Trumpa či Sandersa.

Pánabeka, aj Kukan, aj Radičová...

Na chodbe v Rade Európy ma oslovili Iránci, či by sme mohli ísť na kávu. Iráncov si veľmi vážim, takže som, samozrejme, súhlasil. Lenže odrazu vysvitlo, že sú to predstavitelia opozície. Hovorím si – v poriadku, jasné, vždy je dobré si vypočuť opozíciu, v Iráne vládne náboženský režim, opozícia to má mimoriadne ťažké, čiže prečo si ich nevypočuť? Navyše už som mal pred sebou horúcu kávu...

Progresívne Slovensko je normálna pravicová liberálna strana

Progresívne Slovensko sa tvári, že nie je ani ľavicové, ani pravicové. Vraj to delenie už nie je aktuálne. Klasickou politologickou pravdou je, že toto delenie spochybňujú takmer vždy pravičiari, ktorí vedia, že verejne sa označiť za pravicu jednoducho nie je sexi... Sedí to aj v tomto prípade. Progresívne Slovensko je normálna pravicová liberálna strana, v ktorej sa stretli podnikatelia a liberálni menšinoví aktivisti, ktorým sa niekedy zvykne hovoriť  „bratislavská kaviareň“, aby presadzovali záujmy stredných tried a mestských individualistov.

Ples v opere, symbol sociálnej nerovnosti

Ples v opere. Symbol sociálnej nerovnosti. Každý rok sa stretnú najväčší snobi Slovenska v róbach, za ktoré by sa priemerná slovenská rodina dokázala odstravovať niekoľko rokov. A tvária sa, že to robia pre ľudí. Pánabeka. Taká malá spomienka na feudalizmus, kedy sa zhýralí boháči v bielych parochniach rozpustilo zabávali v pozlátených salónoch a chudoba umierala na uliciach.

Dúfam, že Zeman vyhrá aj tieto voľby

V českých prezidentských voľbách by som jednoznačne volil MILOŠA ZEMANA. Vždy som ho považoval za osobnosť, ktorá výrazne prevyšovala všetkých okolo seba. Má mimoriadne rečnícke schopnosti a prenikavú inteligenciu. A čo je dôležité, vždy dokázal získať priazeň aj pracujúcich ľudí, čo je v ľavicových kruhoch v Európe paradoxne čoraz zriedkavejšie. Pretože západná ľavica sa v mnohých prípadoch na rozdiel od Zemana odtrhla od ľudí.

Nebude aj Marec z Denníka N fašista?

V Denníku N som dnes narazil na túto perlu ducha, týkajúcu sa témy, ktorá slovenskú pravicu neprestáva zožierať, pretože sama cíti, že Kiska sa vyznamenaním Gála neuveriteľne zosmiešnil: „Prezident Kiska pri príležitosti vzniku Slovenskej republiky rozdával vyznamenania a výber vyznamenaných rozhorčil Smer aj SNS. Okrem toho rozhorčil ešte aj fašistov a poslanca Blahu, čo bolo zvláštne, lebo Blaha väčšinou proti fašistom bojoval.“

Cez všetky čiary!

Denník SME sa pohoršoval nad tým, že Kaliňák obvinil Kisku z alkoholických radovánok na ceste štátnou letkou z Mexika. Úlohu hlavného moralizátora SME dostal istý mladý spisovateľ Jaroslav Rumpli, autor románu s mimoriadne inteligentným názvom „V znamení hovna“ (2008). Ja len, že tomuto zjavne útlocitnému pánovi, prosím pekne, prekáža, že Kaliňák použil slovo „ovracané“ lietadlo.

Nech žijeme!

Dnes oslavujeme 25. výročie našej slovenskej štátnosti a občas mám pocit, že sa stále zbytočne ostýchame prejaviť úplne normálnu civilnú vlasteneckú hrdosť na vlastný štát. Keď chodím po svete, všade vidím, ako vejú štátne zástavy, v Dánsku som ich videl aj na jednohubkách pri rodinných oslavách, vo Francúzsku je trikolóra na každom kroku, v Katalánsku sa ľudia ešte aj v posteli prikrývajú perinami v národných farbách... Mohol by som pokračovať...

Trumpov Jeruzalem: toto sa neskončí dobre

Trump pred chvíľou uznal Jeruzalem za hlavné mesto Izraela a rozhodol, že americká ambasáda sa presťahuje z Tel Avivu do Jeruzalema. Každý, kto pozná dejiny izraelsko-palestínskeho konfliktu, vie, že toto rozhodnutie je nielen hlúpe, necitlivé a barbarské, ale navyše hrozne, ale hrozne nebezpečné. Pre Palestínčanov je to obrovské poníženie a ďalší symbol okupácie a neslobody. Svetoví diplomati sa desaťročia snažia upokojovať situáciu na Blízkom východe a hľadať mierové riešenie, ktoré by uspokojilo aj Izrael aj Palestínu.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy