Reklama
Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 32430 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

Poliačik, ďalšie humorné číslo Progresívneho Slovenska

Členom Progresívneho Slovenska sa stal Martin Poliačik, jeden z najzúrivejších pravičiarov v parlamente, ktorý obhajuje extrémne trhový neoliberálny model v ekonomike, americký individualistický model v sociálnej oblasti a všetky tie postkomunistické nechutnosti, ako rovná daň, privatizácia dôchodkov, deregulácia či rozpredaj národného majetku. Väčší neoliberál v slovenskej politike je už asi len Sulík, ktorý by ako správny sociopat najradšej do excelovskej tabuľky narval celý spoločenský život.

Nechápem, neverím, neakceptujem

Dobre som sa vyspal, tri hodinky nejedol a duševne sa pripravil na najhoršie. Až po týchto preventívnych prípravách som si pustil propagandistické video We are NATO (My sme NATO). Napriek všetkým spomínaným prípravám som otrasený z toho, že Slovenská republika ide v čase, kedy sa ľuďom žije tak ťažko, investovať peniaze do propagandy vojenských symbolov, militarizmu a zbrojárskych šialenstiev.

Viete, čo ma naozaj hnevá?

Keď sa niekto snaží znegovať život našich otcov a starých otcov, ktorí tu desaťročia budovali všetko, čo dnes máme – školy, nemocnice, továrne, cesty, sídliská, mosty, skrátka, všetko. Títo dobrí ľudia po vojne postavili Slovensko na nohy. Vlastnými rukami. Ale vraj ich nemáme oslavovať. Máme z nich byť vraj znechutení. Oslavovať sa majú nejakí ožrani a prevracači kabátov, ktorí odovzdali po roku 89 našu vlasť západným mocnostiam a nadnárodným koncernom. Prepáčte, ale nikdy!

Rád by som zagratuloval k 17. novembru

Rád by som zagratuloval všetkým Slovákom, ktorým 17. november ´89 priniesol slobodu a demokraciu. Ja osobne takých príliš veľa nepoznám, ale som si istý, že niekoľko stoviek ľudí na Slovensku vďaka novembru parádne prosperuje  – sú to tí, ktorí privatizovali, tí, ktorí vlastnia médiá, tí, čo sú napojení na americkú ambasádu, tí, čo ovládajú finančné skupiny či tí, čo poprevracali kabáty ako Kiska a podobní oportunisti... Áno, títo majú aj slobodu aj demokraciu. Zvyšné milióny si budú musieť počkať na ďalšiu revolúciu.

Smer musí oslovovať svojho voliča

Bratislavskú kaviareň po voľbách do VÚC chytá hysterická paranoja. Boja sa ďalšieho vývoju v Smere. Krásnym príkladom je novinár TV JOJ Arpád Soltész a jeho liberálni priatelia. Včera napísal vydesený status plný obáv, že Smer sa po voľbách obráti od euroatlantického smerovania, lebo smerácki voliči z takejto politiky Smeru zjavne nie sú nadšení. A dnes svoje najstrašnejšie nočné mory, že vládny Smer sa vráti ku kritike Západu, vyjadril konkrétnejšie: úplne zbytočným a tupým hejtom na mňa.

Prvá revolúcia, ktorá zvrhla kapitalizmus

Práve dnes ubehlo 100 rokov od Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie v Rusku. Bola to prvá revolúcia v dejinách, ktorej sa podarilo zvrhnúť kapitalizmus. Rusku sprvoti priniesla mier, pôdu roľníkom a výrobnú samosprávu. Pod prizmou následnej krutej občianskej vojny a invázie západných veľmocí do Ruska pristúpili boľševici k surovým metódam, s ktorými sa nedá stotožniť, ale úprimne – vpád Britov, Francúzov a Američanov do Ruska ostáva ťažkým svinstvom. Sama boľševická revolúcia prebehla bez väčšieho násilia, ľudia mali vtedajšej vlády plné zuby a chceli zmenu.

Škandál!: Sacharovova cena pre venezuelskú opozíciu

Európsky parlament udelil Sacharovovu cenu za slobodu, ktorú kedysi získal aj Alexander Dubček, venezuelskej opozícii. To je škandál! Mne sa snáď iba sníva! Tým túto cenu absolútne znevážil a ja už nikdy viac nespomeniem, že ju Dubček dostal, pretože by som zneuctil jeho pamiatku. Európsky parlament týmto hlúpym počinom stratil u mňa aj posledné zvyšky úcty.

Úprimnú sústrasť bratom Čechom

Keď to ľavica schytala vo Francúzsku, Holandsku či Nemecku, písal som o príčinách, o odvrátení sa od robotníkov, od sociálneho radikalizmu, od skutočných ľavicových tém... Ľavicovosť sa nedá odpredstierať. Ľavica potrebuje tribúnov, nie technokratov... Potrebuje byť hlasom pracujúcich, nie hlasom mimovládok... Dalo by sa o tom písať dlho. V prípade Českej republiky sa mi o tom však písať nechce. Fakt nie. Masaker ľavice v Česku beriem osobne – úprimne ma to mrzí. Česi sú kamaráti. Takýto výsledok volieb je príliš smutnou záležitosťou. Česko ovládla pravica.

Tri spôsoby obhajoby Kisku

Opozícia zatiaľ našla tri spôsoby, ako obhajovať Kiskove daňové podvody, jeden zábavnejší ako druhý. Prvý je variáciou na slávne peliškovské „a komu tím pomáhate – druhý straně!“. Hlavným predstaviteľom je Hríb a jeho téza o tom, že každý, kto kritizuje Kisku, je užitočný idiot jeho neprajníkov. Ide o klasickú logiku všetkých totalitných hnutí – svet je čiernobiely a ty si buď s nami alebo proti nám. O chybách našich vodcov sa nehovorí, lebo zvíťazí druhá strana.

Toto barbarstvo posväcuje prezident SR!

Prezident Kiska bezprecedentne zneužíva svoje právomoci a vyvíja politický nátlak na prokuratúru, aby oslobodila vagabunda a extrémistu Lorenza, ktorý opakovane poškodzuje národné pamiatky. To je ŠKANDÁL! Kiska svojou podporou Lorenza legitimizuje to najobludnejšie výtržníctvo, primitivizmus a nenávisť, nehovoriac o tom, že posvätil aj to, aby kadejaký fanatik šliapal po pamiatke sovietskych vojakov, čo za nás umierali v druhej svetovej vojne.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy