Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 28139 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 10

Kiska má nového spojenca. Krajnú pravicu

Je po polnoci a parlament stále rokuje. Niekoľko hodín sa búrlivo rokovalo o zmene ústavy, ktorá by zabránila Kiskovi vyberať ústavných sudcov. Išlo o prelomový ústavný zákon, ktorý mohol podvodníka Kisku dramaticky oslabiť.

Pokus o majdan na Slovensku a jeho aktéri

Čítali ste, ako vysvetľuje kauzu Kuciak bývalý český sociálnodemokratický premiér Jíři Paroubek? Úplne presný a výstižný článok: vinu za pokus o štátny prevrat nesie podľa Paroubka prezident Kiska a zahraničné tajné služby.

POKUS O ŠTÁTNY PREVRAT NA SLOVENSKU

Malo to byť veľkolepé revolučné divadlo...

Malo to byť veľkolepé revolučné divadlo, milión svetielok ako na protestoch v Rumunsku, celé Slovensko na nohách, všeľudový odpor voči krutovláde, ach! Pravda, láska, nádej. A slušnosť! Do toho trepotajúce americké, pardon, slovenské vlajky. Juj, mal to byť revival, na aký sa nezabúda... A nakoniec bol z toho len tuctový opozičný míting.

Kiska je čistá katastrofa

Kiska tri roky lámal ústavu. Paralyzoval ústavný súd. Vysmieval sa zákonom a princípom právneho štátu. Arogantne a detinsky odmietal vymenovať sudcov ústavného súdu. A dnes sa sťažuje, že ho chce z procesu výberu ústavných sudcov parlament odstrániť. No bodaj by nechcel. Veď ten pán je čistá katastrofa.

Vďaka, milá Sophia

Prišla k nám delegácia z ústredného výboru Komunistickej strany Sovietskeho zväzu. Pardon, chcel som napísať z výboru Európskeho parlamentu. Tentoraz nie z Moskvy, ale z Bruselu. Prišli nás sem skontrolovať, či poslúchame. Vyhrešili zlých súdruhov, pohladili dobrých súdruhov, povzbudili pri ďalšom budovaní slobody a demokracie. Sme dojatí.

Ústava SR si zaslúži úctu

Deň ústavy oslavujú v Amerike, Rusku aj Nemecku. Je úplne prirodzené oslavovať základný pilier štátnosti. Ale na Slovensku sa aj dnes nájdu takí, čo by najradšej ústavu neoslavovali. Na SME píšu, že vraj je pozostatkom mečiarizmu a nič netreba oslavovať. Zase si niekto hľadá dôvod na národné sebabičovanie. Zase len kopať do štátu a národných tradícií.

Stručne z filozofickej konferencie v Číne

Práve dnes sa mi ozvali dvaja profesori, s ktorými som diskutoval na Svetovom kongrese filozofie v Pekingu – jeden z indického Chennai, druhý z juhočínskeho Kantónu. Som rád, že na nich urobili dojem moje prednášky a že sa tešia na preklad mojej knihy Antiglobalista.

Vďaka ich mailom som si zaspomínal na svoje zážitky v Číne. Spomeniem niekoľko, z ktorých Deti hamburgerov roztrhne od jedu... A to ma hľadí na duši.

Prečo vypískali prezidenta

V Prezidentskom paláci si dnes možno kladú otázku, prečo ľudia vypískali Kisku na oslavách SNP. Odpoveď je veľmi jednoduchá, drahí moji:

Po prvé, Slovensko nerovná sa SME a Denník N. Kiska zrejme nadobudol dojem, že keď mu liberálna tlač vytvára kult osobnosti, tak že rovnako ho ľúbia aj bežní Slováci. Kdeže, pán prezident, Slováci vami pohŕdajú. A vypískajú vás vždy, keď vytiahnete päty z Bratislavy.

Hirošima, nezabúdame!

Dnes si celý svet pripomína najstrašnejší masaker v ľudských dejinách. V jednom okamihu prišlo o život 130 tisíc ľudí, zväčša civilistov. Po jadrovom útoku Američanov na Japonsko v roku 1945 prišlo o život zhruba štvrť milióna ľudí, nehovoriac o tých, čo umreli na následky radiácie. Len si predstavte to nekonečné utrpenie.

Pravičiari všetkých prúdov, tlčte sa!

Kiskajugend spustili ofenzívu proti slovenskej pravici. Zapojili sa do kampane do komunálnych volieb a podporili prvých kandidátov. Vraj nezávislých. Jasné, je to smiešne. Ale pointa je niekde úplne inde.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.

Blogy